הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פורמולה 1: לוח הזמנים לשנה הבאה

עונת 2022 תוזנק ב-20 במרץ בבחריין, בתקווה לשנת מירוצים רציפה נטולת סגרים וביטולים

ניר בן טובים  19.12.21 - 15:34
מקס וורשטאפן. מתחילים מחדש ב-20 במרץ (צילום: Getty)
מקס וורשטאפן. מתחילים מחדש ב-20 במרץ (צילום: Getty)

תגיות: פורמולה 1

בתום שתי עונות פורמולה 1 שפעילותן שובשה כתוצאה ממשבר הבריאות עולמי, הקטגוריה הבכירה של הספורט המוטורי מכוונת לחזור לשגרה מלאה בשנת 2022 (אם כי לפי שעה ולאור המצב באירופה, התחזיות קודרות). בעונה האחרונה כזכור, היו מספר מדינות מארחות שנאלצו להכריז על ביטול המירוצים, בהן יפן וסינגפור, וכתוצאה מכך ראשי הפורמולה 1 נאלצו לבצע תמרונים לוגיסיטיים מסובכים כדי לפצות על הפערים בהמשך העונה.

עם כל הקשיים ברקע, ראשי הפורמולה 1 מכוונים אל שנה סדירה במסגרתה יתחרו הנהגים ב-23 מירוצים, כפי שתוכנן תחילה לשנת 2021, לפני שהקשיים הכרוכים בהתמודדות עם נגיף הקורונה טלטלו את הסבב, הנהגים והקבוצות ללא הכר. כפי שפורסם על ידי ה-FIA ב-15 בדצמבר, הפדרציה דאגה לשתף גם את המתווה של תקנות המנוע העתידיות שייכנסו לתוקפן ב-2026, שם נאמר באופן רשמי, כי ה-MGU-H (המנוע החשמלי שמוצמד למגדש הטורבו) יוסר. בהערת שוליים נזכיר כי מדובר בטכנולוגיה היברידית יקרה שנכנסה לשימוש ב-2014, ולכן ביטולה תביא לצמצום הפערים בין הקבוצות, הגברת התחרותיות ותאפשר כניסה של יצרנים נוספים, בהם פולקסווגן שבוחנת השתתפות עם חטיבת אאודי או חברת פורשה.    

על פי לוח הזמנים החדש, העונה תתחיל ב-20 במרץ בשני מפגשים במזרח התיכון - בחריין ובערב הסעודית. אחרי שני המירוצים הראשונים הקבוצות תחזורנה אל מלבורן, אוסטרליה, שנעדר שתי עונות שלמות מלוח הזמנים הקבוע. גם הגראנד פרי הקנדי בתכניות אחרי שתי עונות מחוץ לסבב וכן הגרנד פרי ביפן (סוזוקה) שמתקיים ב-9 באוקטובר. הגרנד פרי בסין (שנחאי) יחזור רק ב-2023 וכך גם הקטארים, שיארחו בשנה הבאה את המונדיאל. 

החידוש היחיד ב-2022 הוא הגרנד פרי של מיאמי ב-8 במאי. אחרי שנים של ספקולציות ומשא ומתן למציאת מכנה משותף, ראשי הפורמולה 1 נוחתים סוף סוף בפלורידה שטופת השמש והפנסיונרים ומעניקים לאומה האמריקנית צמד מירוצי פורמולה 1 (הגרנד פרי השני באוסטין יוזנק ב-23 באוקטובר). עוד נמסר, כי למרות ספקות רבים סביב תחזוקת הגרנד פרי הצרפתי, מסלול פול ריקאר יזכה למקצה עדכונים בשנת 2022 וייערך בחודש יולי. לבסוף, כרגיל מאז עונת 2014, מסלול יאס מרינה באבו דאבי יחתום את העונה ה-73 של סבב הפורמולה 1 עם מרוץ "הדמדומים" שייערך ב-20 בנובמבר 2022. 

אימוני טרום העונה המסורתיים של הקבוצות יצאו לדרך בספרד, ברצלונה ב-23 ועד 25 בפברואר, והמקצה השני ייערך קרוב יותר לתחילת העונה, ב-11 במרץ ב-בחריין.