הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליגת ספארקו 206 קאפ הוזנקה

מירוץ ראשון במסגרת ליגת 206 קאפ. 15 מתחרים נחושים התייצבו ביום שישי גשום במסלול פצאל למרוץ טורינג ראשון של ליגת ספארקו 206 קאפ לעונת 2022. היה סוער.

יובל לוי  30.01.22 - 16:19
(צילומים: יובל לוי)
(צילומים: יובל לוי)

תגיות: ליגת 206 קאפ

עונת 2022 של ליגת ספארקו 206 קאפ נפתחה באופן רשמי במסלול פצאל במרוץ טורינג בו השתתפו 15 מתחרים ב-3 קטגוריות: רוקי, סילבר ופרו. מסלול פצאל כולל מספר רב של אפשרויות תוואי, כאשר למרוץ הראשון נבחר תנאי משולב – מהיר וטכני. התוואי כלל פניית S צרה בה רבים מהנהגים הקפיצו את שני גלגלי הפיג'ו הקטנה באוויר, לפי חוקי הליגה, הוא פורסם שבוע לפני המרוץ ולמתחרים ניתנה האפשרות להתאמן עליו ביום אימון שנערך בסוף השבוע שלפני המרוץ.

לאחר בדיקות טכניות של הרכבים בניצוחם של השופטים ניצן לוי ובר ברוך, החל שלב הקוואליפיינג, שארך 20 דקות, והגדיר את סדר הזינוק למקצה חצי הגמר הראשון. מרוץ הטורינג כולל שני חצאי גמרים (10 הקפות בכל מקצה) ושני גמרים (12 הקפות בכל מקצה) כאשר בכל אחד מזנקים פעם אחת לפי הסדר שנקבע בשלב הקוואלפיינג ובפעם השניה הפוך מסדר הזמנים בקוואלפיינג, כל הקטגוריות מתחרות בו זמנית על המסלול (קטגוריית הרוקי מזנקת מהסוף). הניקוד לשלבי חצי גמר הוא מחצית מהניקוד שניתן לשלב הגמר. בלט בהעדרו במקצי המרוץ אליעד דהן שנאלץ לסיים את המרוץ כבר בשלב הקוואליפיינג בעקבות תקלה בתיבת ההילוכים. הגשם שירד במהלך הלילה הותיר למתחרים מסלול חלק ואתגר לא קטן בעיקר בעקבות צמיגי הסמי-סליקס שהותקנו באופן אחיד בכל הרכבים. הגשם המשיך לאתגר את המתחרים במהלך היום, אין ספק כי גם בהפוגות, היה סוער.

מקצה חצי גמר ראשון
בתחילת המרוץ שי שמעוני עלה להובלה לאחר שעקף את אדר מלמד בזינוק עקב זינוק מוקדם, שגרר קנס של 2 שניות. לאחר מספר הקפות, אדר חזר למקום הראשון לאחר שעקף את שמעוני ושמר על המקום הראשון עד סוף המרוץ. שי הגיע במקום השני ואחריו טל בן ארי אשר סיים במקום השלישי. לא נרשמו עקיפות רבות במהלך עשרת ההקפות. את המקצה לא סיים עוזי ירוחם, שנתקע בשולי המסלול לאחר שהחליק. סוער כבר אמרנו? 

מקצה חצי גמר שני
חצי הגמר השני מעניין יותר מטבעו בעקבות העובדה שסדר הזינוק הפוך למיקום הנהגים בחצי הגמר הראשון, כלומר, הנהגים המהירים יותר מתחילים אחרונים. פתיחה זו מייצרת דרמות, במיוחד במסלול רטוב. דרמה ראשונה סיפקה לנו כבר הפניה הראשונה בה הסתחררו ויקטור קוחניצקי ועוזי ירוחם על גבי המסלול וטל בן ארי ויעקב שימול החליקו אל עבר שולי המסלול. הקרבות הצמודים נמשכו במפגש נוסף בין יעקב שימול לדין סלומון בו שני הרכבים ירדו מהמסלול וסיימו את המקצה. יעקב הצליח לתקן את הרכב ועלה למקצה הבא בעוד דין סיים את היום בעקבות נזק שלא ניתן היה לתיקון ביום המרוץ.

לאחר הפניה הראשונה, טל בן ארי עלה למקום הראשון, שי שמעוני התמקם שני ואדר מלמד שלישי. קרב צמוד נרשם בין אדר לשי ולבסוף אדר עלה למקום השני לאחר שעקף את שי. אדר המשיך להפגין יכולת גבוהה ועלה להובלה לאחר שעקף גם את טל ועלה למקום הראשון הקפה אחת לפני סיום המקצה. בהקפה האחרונה איבד טל את המקום השני לשי וסיים את המקצה במקום השלישי.

מקצה גמר ראשון
רכבו המצולק של יעקב שימול בלט בתחילתו של הגריד ההפוך. לאחר ההקפה הראשונה הוביל עוזי ירוחם כשיעקב מזנב בו. בהקפה השניה עוזי החליק מהמסלול ואיבד מספר מקומות. את ההובלה תפס שי שמעוני, כאשר אדר מלמד מזנב בו לאחר שעקף את יעקב שימול. במהלך המרוץ אדר עלה להובלה לאחר שבלם מאוחר בתום הישורת הארוכה ועקף את שי מהצד הפנימי של הפניה ההדוקה שלאחריה. קרב צמוד על המקום השלישי נרשם בין טל בן ארי ליעקב שימול, כאשר טל עקף את יעקב ממש לקראת סיום המקצה וסיים במקום השלישי. את המקום הראשון סיים שוב אדר מלמד שהשאיר לשי שמעוני להסתפק במקום השני.

מקצה גמר שני
המסלול התייבש ביחס למקצים הקודמים וצמיגי הסמי-סליקס אחזו טוב יותר מבתחילת המרוץ, מה שאפשר לנהגים להגביר את הקצב. סדר הזינוק בגמר השני אינו הפוך ולכן אדר מלמד זינק ראשון לצדו של שי שמעוני. טל בן-ארי זינק נפלא ומצא עצמו מוביל כבר בפניה הראשונה, כאשר אדר מזנב בעקבותיו. לאחר הקפה נוספת עלה אדר להובלה והותיר לטל את המקום השני. שי שמעוני סיים את המרוץ במקום השלישי ואליהו בן עיון סיים רביעי לאחר מרוץ טוב מאד מבחינתו.

תוצאות המרוץ לפי קטגוריות:
קטגוריית פרו –
מקום ראשון: אדר מלמד
מקום שני: טל בן ארי
מקום שלישי: שי שמעוני
קטגוריית סילבר –
מקום ראשון: אלי בן עיון
מקום שני: ניב עמר
מקום שלישי: יובל רביץ, נציגן המין הנשי במרוץ
קטגוריית רוקי -
מקום ראשון: זהר שמשי
מקום שני: אור תשובה
מקום שלישי: ציון מסיקה

המרוץ הבא יערך בפצאל ביום שישי ה-18 בפברואר 2022. הקהל הרחב מוזמן להגיע למסלול לצפות במרוץ או להיכנס לערוץ היוטיוב של ספארקו ישראל ולצפות במרוץ בשידור חי.