הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנכ"ל פולקסווגן: אאודי ופורשה - לפורמולה 1

שתי הקבוצות תצטרפנה לאליפות היוקרתית בשנת 2026 אחרי יישום התקנות החדשות

ניר בן טובים  02.05.22 - 14:46
מנכ"ל פולקסווגן הרברט דיאס
מנכ"ל פולקסווגן הרברט דיאס

תגיות: פורמולה 1

פורשה ו-חברת אאודי תיקחנה חלק באליפות הפורמולה 1 בשנת 2026, כך עולה מדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, שאשרה את הדברים אחרי דברים שאמר הרברט דיס ביממה האחרונה. זה כמעט שנה שנעשית עבודה מאחורי הקלעים לבחון את התכנות המיזם אבל היום כבר אפשר להכריז בצורה רשמית: מותגי הפרימיום של פולקסווגן, אאודי ופורשה, החליטו לבחון את טכנולוגיות הקצה של המותגים בספורט המוטורי היוקרתי בעולם.

דיס מציין, בין היתר שההכנות של פורשה להיכנס לאליפות הפורמולה 1 הן קצת יותר קונקרטיות בהשוואה לנכונות של חטיבת אאודי שעדיין שוקלת כיצד ועם מי לבצע את המהלך. כך או כך, תאריך הכניסה לפורמולה 1, כידוע, היא עונת 2026, במסגרתה יחידות הכוח צפויות לעבור שינוי פעם נוספת, וזאת לאחר ההקפאה הנוכחית שהוטלה לפי התקנות החדשות, הכרוכות במגבלות התקציב.

עבור אאודי זו תהיה פעם ראשונה בפורמולה 1, אולם בקרב פורשה זו חגיגת קאמבק הסטורית עם אפשרות לתיקון חלק מהמשקעים שנותרו משיתופי הפעולה הקודמים. הפעם האחרונה, המוצלחת אירעה בשנות ה-80 שבהן השתתפה באליפות כספקית מנועים, אולם בתחילת שנות ה-90 לא עלה בידה להשיג אפילו נקודה בודדה עם מנועים מתוצרתה בקרביים של קבוצת Arrows.

לפי שעה בכל אופן, מסתמן שאאודי תנסה להקים שותפות עם מקלארן ומוכנה להקצות לכך מעל חצי מיליארד יורו, בעוד פורשה רוצה מערכת יחסית ארוכת טווח עם רדבול שתצא לפועל בשנים הקרובות.