הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוואן הנחשק ביותר בעולם יוצא למכירה פומבית

רכב החלומות הקרבי של תכנית הטלוויזיה "צוות לעניין" עומד למכירה פומבית ב-23 בינואר

בועז קורפל
בועז קורפל  14.01.21 - 07:44

לא כל מי שמכור לסדרות הטלוויזיה הנוכחיות ברשתות החיצוניות כמו נטפליקס, אמזון ואחרות יודע בכלל כי אי שם בשנות ה-80 הרחוקות היו סדרות טלוויזיה אחרות שרובן הגיעו מארה"ב, ובהן כיכבו גיבורי חוק רשמיים או גיבורי צדק אחרים שיצרו חלומות אודותיהם והפכו לסמלי תרבות ואייקונים. לצידם, כיכבו לא פעם גם מכוניות שהפכו לאייקוניות ולעיתים המכוניות היו אייקוניות לא פחות מהשחקנים הראשיים, כמו למשל הטראנס אם השחורה של "אביר על גלגלים", ה-פורד גראן טורינו 76' של סטארסקי והאץ' וכמובן הוואן האולטימטיבי GMC ואנדורה של חברי קבוצת "צוות לעניין" - שקיבלו את השם התמים הזה בתרגום ישיר מהשם המקורי שלהם A Team עם חניבעל, פייס, מרדוק וכמובן בי.איי (מיסטר T), שהקריירה שלו הלכה למקומות אחרים בהוליווד, וזאת אחרי שהסדרה ירדה מהמסך לרבות סרטי קולנוע והמפורסם שבהם הוא רוקי עם סילבסטר סטלונה.
 
המכונית המסחרית שהתאפיינה במשימתיות רבה באותם ימים לבעלי מקצועות חופשיים בארה"ב, עברה מייק אובר מלא בכל התחומים והיא הפכה להיות משוריין על גלגלים. אין ספק כי העיצוב החיצוני שלה תפס את עיניהם ואת ליבם של מעריצי הסדרה וחובבי הרכב ובבתים רבים בישראל נתלו פוסטרים בקירות של חדר הילדים עם תמונתה של המכונית המופלאה שיצרה שפה חדשה בשפת העיצוב בזכות הצביעה שלה ובמיוחד עם הכנף האחורית הענקית בקצה הגג שלה, כנף שלא תורמת לשום דבר ממשי חוץ מפוזה קרבית.
 
אולפני יוניברסל שהפיקו את הסדרה הזמינו מג'נרל מוטורס לא פחות מ-6 מכוניות כאלה וחברת המכירות הפומביות worldwide auctioneers הצליחה להשיג אחת מהן והיא תעמיד אותה למכירה באירוע מיוחד בסקוטסדייל ב-23 בינואר. ההכנסות מהמכירה יועברו למטרות צדקה, וזאת על אף שהדגם שיועמד למכירה לא ממש השתתף בצילומי הסדרה - המפיקים שלחו אותו למשימות קידום של הסדרה במקומות שונים בארה"ב ובקנדה בין השנים 1983 ל-1987.

חדי העין הבחינו כי המכונית מציגה קו אלכסוני בצבע כתום ולא בצבע האדום שזכור למעריצי הסדרה, אבל הסיבה לכך ככל הנראה היא זווית הצילום של המכונית והתאורה ולא יותר כפי שהיא מופיעה בתמונות. פרט לכך כל שאר האביזרים זהים לרכב שראינו בתכניות לרבות כלי הנשק על הקירות ומכונת הירייה שהותקנה בחלק האחורי והצוות השתמש בה במרדפים כשהדלתות האחוריות נפתחו לרווחה.
 

למרות שהמכונית בת 41, וחרף העובדה שעל מד המרחק שלה מופיע 90,000 מייל, היא במצב תחזוקתי מצוין ברמת תצוגה מוזיאונית וכל המערכות המכאניות שלה פועלות והן תקינות (לדברי מארגני המכירה הפומבית). תחת מכסה המנוע נמצאת יחידת כוח בתצורת V8 בנפח 5.7 ליטר בהספק 213 כוחות סוס ומומנט של 41 קג"מ.
 
אם בא לכם לפנק את עצמכם במכונית האייקונית, זאת הכתובת לממש את החלום:
 
https://worldwideauctioneers.com/a-team-van/