הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המירוץ ההיברידי הראשון בישראל

יוניון מוטורס תקיים מירוץ מיוחד במסגרתו ייבחנו כישורי המשתתפים בנהיגה חסכונית - נסיעה למרחק הגדול ביותר על סוללה בעיר ומחוצה לה. פרס מפתה לזוכים

מערכת עולם הרכב  11.05.21 - 11:30

תגיות: טויוטה

מבחנים שנערכו על ידי טויוטה באיטליה העלו כי יאריס היברדית מאפשרת נסיעה חשמלית נטו בדרך עירונית כמעט 80% מהזמן -ו-77% בדרך בניערונית. על רקע נתונים מעודדים אלה, מציגה בימים אלה יבואנית מותג טויוטה בישראל יוניון מוטורס את "המירוץ ההיברידי הראשון בישראל", במסגרתו ייבחנו הנהגים על תוואי של 130-100 קילומטרים במהלכם יצטרכו לנהוג למרחק הגדול ביותר רק על הסוללה. לזוכים במקום הראשון מובטח פרס - חופשה זוגית ביפן (טוקיו). לזוכים במקום השני - חופשה זוגית במלון "בראשית". פרס אחר, חופשה בצימר אקולוגי בארץ יינתן למי שיצלם את התמונה בעלת האופי ה"ירוק" ביותר באחת העצירות המתוכננות (גן לאומי אפק).  

להבדיל מהמבחנים שנערכו ברומא, המבחנים בישראל מופנים רק לבעלי טויוטה קורולה היברידית עם נסיעה משולבת בעיר ובדרכים בינעירוניות ומקסימום שני נוסעים ברכב, בהתאם לציוני דרך שבחרה היבואנית (עצירות חובה). המירוץ ההיברידי יתקיים במתכונת דו-שלבית: השלב הראשון ייערך ב-14.5 (מקצה מוקדמות) והשלב השני (גמר) יערך ב-21.5 בחודש. מסלול המוקדמות נמתח לאורך 130 קילומטרים ואילו מסלול הגמר הוא 100 קילומטרים.

קו הזינוק הוא באצטדיון נתניה. כל משתתף בתחרות מקבל מכשיר מדידה מיוחד (מתחבר לשקע ה-OBD) שבודק את רמת השימוש בבערה ביחס לסוללה ובהתאם לקילומטרים המצטברים על מד המרחק וכן זוכה לערכת המלצות של יוניון מוטורס כדי למקסם את המערכת החשמלית בצורה שקולה. בשלב המוקדמות מורשים לקחת חלק 200 נהגים ונהגות ב-4 מקצים בזמנים שונים. עשרה מהם שישיגו את הציונים הגבוהים ביותר, יעלו לשלב הגמר.

רוצים להשתתף? פרטים והרשמה בקישור.