הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

0:1 לניגריה על מצרים, שער נהדר לאיהנאצ'ו

צפו: בעיטה נהדרת של החלוץ (30) לרשת הגבוהה. משחק חלש של סלאח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.01.22 - 19:45

הרבה ציפיות היו ממצרים, שיאנית הזכיות של אליפות אפריקה, אך הערב (שלישי) היא פתחה את הקמפיין שלה בהפסד 1:0 לניגריה, במשחק שלא שיקף את התוצאה. בעיטה נהדרת של קלצ'י איהנאצ'ו לחיבור הימני קבעה את תוצאת המשחק והעניקה לניגריה ניצחון יוקרתי במשחק הפותח של בית ד'. יותר מאוחר היום, סודאן וגינאה ביסאו ייפגשו למשחק השני של הבית.

המצרים נראו לא טוב ברוב שלבי המשחק, כשמוחמד סלאח עצמו הצליח להפיק את הבעיטה הראשונה שלו לשער רק בדקה ה-66. למעשה, כל השחקנים האדומים נראו כאילו הם כלל לא חיפשו ניצחון, כשבשניות הסיום של ההתמודדות, הם לא מיהרו להגיע לשער של מאדוקה אוקויה במטרה להשוות. הפרעונים יסתכלו כעת לכיוון המשחק השני שלהם, מול גינאה ביסאו בעוד ארבעה ימים, שם הם יקוו להציג כדורגל יותר טוב ממה שהוצג הערב.

מנגד, ניגריה, ששלטה ברוב שלבי המשחק, נראתה מצוין. התקפות שלהם לכיוון השער של מוחמד אל שנאווי לא הפסיקו וההגנה המצרית נראתה חסרת אונים אל מול הכוח ההתקפי של "הסופר איגלז". הניגרים עלו למקום הראשון באופן זמני ויגיעו למשחק הבא שלהם מול סודאן בעוד ארבעה ימים עם מומנטום חיובי.

מהלך המשחק
הדקות הראשונות נפתחו בצורה די איטית, עם איבודי כדור רבים מצד שני הצדדים. אומנם גם המצרים וגם "הסופר איגלז" הצליחו להגיע לרחבות אחת של השנייה, אך שום איום משמעותי לא נרשם מצד אף אחת. מי שלבסוף שברה את השיוויון היא ניגריה. קלצ'י איהנאצ'ו מצא עצמו לבד ברחבה לאחר מסירה של ג'ו אריבו ובעט את הכדור לחיבור הימני של אל שנאווי. 0:1 ניגריה. מכאן ועד שריקת המחצית, הירוקים שלטו במשחק עם אינספור התקפות על השער של הפרעונים.

המחצית השנייה נפתחה באותה הדרך בה נגמרה הראשונה - שליטה מוחלטת של ניגריה. הירוקים רשמו מספר מצבים מסוכנים כבר מהחזרה למגרש, כשאת אחד מהם חסם אל שנאווי ממש מקו השער. בדקה ה-58 המצרים גילו רוח מחודשת עם עלייתו למגרש של אחמד סייד, הידוע יותר בכינוי שלו - "זיזו", שהחייה את ההתקפה המצרית. שבע דקות לאחר מכן, סלאח רשם איום ראשון שלו לשער של מאדוקה אוקויה, אך הכדור שלו נחסם.

המצרים לא הצליחו לחדור את ההגנה הניגרית עד סוף המשחק, למרות דקות טובות בסיום ההתמודדות. "הסופר איגלז" ישמחו מההופעה הדומיננטית שלהם מול שיאנית הזכיות, שמנגד תצטרך לעשות קצת יותר כדי להתקרב לשלבים הבאים.
 

הרכב מצרים: מוחמד אל שנאווי; חמדי פתחי, מחמוד חמדי (מוחמד שריף, 90), אחמד חג'אזי; מוחמד אלנני, אחמד פאתוח (איימן אשרף, 46), מוסטפה מוחמד (רמדאן סובחי, 58), אקרם טאופיק (מוחמד עבדלמונם, 11); עומאר מרמוש, מוחמד סלאח, מחמוד חסן (אחמד סייד, 58).

הרכב ניגריה: מאדוקה אוקויה; אולה איינה, זיידו סאנוסי, קנת' אומרו (סאמי אג'איי, 80), וויליאם טרוסט אקונג; ווילפריד אנדידי, קלצ'י איהנאצ'ו (קלצ'י נווקאלי, 80), ג'ו אריבו; טאיוו אווניי (עומאר סאדיק, 72), סמואל צ'וקווזה (צ'ידרה אז'וקה, 72), מוזס סימון.