צפו: נורמגומדוב זכה בחגורה של מקגרגור

השבוע המטורף בתולדות ה-UFC הסתיים. נמאיונס שמרה על תארה

ערן פלגי
ערן פלגי  08.04.18 - 11:58

תגיות: UFC

תחילת כתבההשבוע המטורף ביותר בתולדות ה-UFC לא מנע מחאביב נורמגומדוב להשיג את המטרה - זכייה בחגורה במשקל קל (עד 70 ק"ג). הלוחם הבלתי מנוצח מדגסטן ניצח הבוקר (ראשון) בהחלטה אחידה (44:50, 43:50, 43:50) את אל אייאקווינטה (היריב הפוטנציאלי החמישי בימים האחרונים) במסגרת הקרב המרכזי באירוע 223 שנערך בברוקלין.

נורמגומדוב (29), שעלה למאזן של 0:26, שלט בהתמודדות בצורה אבסולוטית, למעט מספר דקות טובות של אייאקווינטה בתוך הסיבוב השלישי והרביעי. לאחר 25 דקות של אקשן בלתי פוסק, הכרוז ברוס באפר הכריז על "הנשר" כאלוף העולם החדש. "זה מטורף, 0:26, 10 ניצחונות ב-UFC, אלוף העולם במשקל קל", אמר בסיום נורמגומדוב, שהוסיף: "תודה לאייקווינטה, לוחמים אחרים לא רצו את הקרב. הוא גנגסטר אמיתי".

כזכור, הקרב הוכרז רשמית לפני יומיים בלבד בשל האירועים האחרונים. בתחילה, חאביב היה אמור להילחם בטוני פרגוסון, האלוף הזמני, שנפצע בצורה ביזארית באולפני הטלוויזיה של רשת פוקס. לאחר מכן, מקס הולוואי, האלוף במשקל נוצה, הסכים לקרב בהתראה קצרה של שישה ימים, אבל לא הצליח להגיע למשקל הדרוש בשל בעיות בריאותיות ונאלץ לפרוש מהקרב. פול פלדר ואנתוני פטיס, שתוכננו להילחם באירוע, הפכו ליריבים אפשריים, אך לבסוף אייאקווינטה קיבל את ההזדמנות החד פעמית.

בתוך כל זה, קונור מקגרגור, האלוף לשעבר בקטגוריה והכוכב הכי גדול בעולם אמנויות הלחימה, וחבריו הגיעו מאירלנד ותקפו את המיניבוס שבו היו לוחמי הארגון במטרה להגיע לנורמגומדוב, שהתעמת קודם עם ארטם לובוב, חברו הטוב של מקגרגור בבית המלון בו שהו.

במהלך המעשים, מקגרגור שבר את חלונות הרכב ופצע שני לוחמים שנאלצו להתפנות לבית החולים. בסה"כ, מתוך 13 קרבות שתוכננו, רק תשעה יצאו לפועל. מקגרגור נעצר ושוחרר בערבות של 50 אלף דולרים, כאשר שימוע נוסף יתקיים בעוד כחודשיים.

בקרב נוסף שנערך, רוס נמאיונס שמרה על החגורה במשקל קש (עד 52 ק"ג) לאחר שניצחה פעם נוספת את האלופה לשעבר יוהאנה ינדז'ייצ'יק. בחודש נובמבר "טאג רוז" הדהימה את העולם וגברה בנוקאאוט על אלופת העולם מפולין, שקיבלה הזדמנות להחזיר את החגורה. אך גם בקרב החוזר, הוכיחה נמאיונס שהיא אלופה ראויה כשניצחה בהחלטה אחידה (46:49). "אני מצטערת שלא הייתי טכנית כמו בפעם הקודמת", סיכמה האלופה.