אוהד אירי נכנס לאוקטגון כדי להציל את מקגרגור

הסיפור ההזוי של דייויד מרטין: "קונור יכול היה למות. הרגשתי שרוסיה תוקפת אותנו"

ערן פלגי
ערן פלגי  17.10.18 - 10:57
תחילת כתבה

שבוע וחצי אחרי הקרב הגדול ביותר בתולדות ה-UFC והסיפורים ממשיכים לזרום. מסתבר שאוהד אירי שישב בשורות הראשונות ו"דאג לחייו" של קונור מקגרגור, נכנס לאוקטוגון במהלך המהומה.

"האדרנלין השתלט עליי, אבל קודם כל הפטריוטיזם", אמר דייויד מרטין בן ה-41. "חשבתי שרוסיה מתקיפה את אירלנד. ראיתי מספר רוסים תוקפים את מקגרגור שהיה עייף ומובס מהקרב, וחשבתי שאלה אוהדים רוסים. הייתי צריך להתערב. הרגשתי שהמדינה קוראת לי ונכנסתי".

"אני מאוכזב שלא הצלחתי להיכנס קודם", המשיך מרטין שכמו מקגרגור נולד בדאבלין. "אם הבחור שהכה אותו היה פוגע במקום אחר, הוא יכול היה למות. אם קוראים לך קונור מקגרגור זה לא אומר שזה לא יכול לקרות לך. לא הייתי מסוגל לאפשר לזה לקרות".

מרטין סיפר כי פחד שדניאל קורמייה, אלוף העולם במשקל חצי כבד וכבד, וחברו של חאביב נורמגומדוב למכון האימונים, ישתתף בעימות בין המחנות. "קפצתי על גבו וביקשתי שלא ייכנס פנימה. תפסתי את ידיו ואז ראיתי את הבחור בחולצה האדומה קופץ לאוקטגון וחשבתי 'אף אחד לא מגן על קונור'. ראיתי את הדלת פתוחה ורצתי כדי להגן עליו".

"קונור שמע את הקול שלי 'תירגע, אני מדאבלין'. דחפתי ממנו את המאבטחים כי הוא לא רצה שיתקרבו. הנחתי עליו את ידי ואמרתי לו לנשום, רציתי להרגיע אותו. הדבר האחרון שרציתי הוא שקונור ירדוף אחרי מישהו".

מרטין הוסיף שזכה להודעת תודה מהמנג'ר של מקגרגור ושמע שגם אביו של קונור מעריך את הפעולה. מקונור עצמו, מרטין עדיין לא שמע: "זה בסדר. אם אחד מאיתנו יוצא למלחמה, כולנו יוצאים למלחמה. לא נכנסתי כדי להילחם אלא כדי להגן על איש שהותקף".

הדפס