בונים מסורת: סיכום ערב הקרבות של בלאטור

היכל מלא באוהדים, אגדות עבר שהגיעו לתמוך בדור הבא, הישראלי שמתאמן עם מקגרגור והצעת הנישואים. מאחורי הקלעים של האירוע

ערן פלגי
ערן פלגי  16.11.18 - 15:42
חיים גוזלו. הפסיד בקרב, ניצח במלחמה (Bellator)
חיים גוזלו. הפסיד בקרב, ניצח במלחמה  (Bellator)
תחילת כתבה

מאז ומתמיד, ימי חמישי בהיכל מנורה מבטחים מזוהים עם מכבי תל אביב, אבל אחת לשנה, בחודש נובמבר, כ-9,000 חובבי MMA פוקדים את ההיכל כדי לצפות בערב הקרבות של בלאטור. אמש (חמישי), בפעם השלישית ברציפות, הארגון השני בגודלו בעולם נחת בישראל וסיפק חוויות שיזכרו לשנים.

הסלים נעלמו כלא היו, את הפרקט החליף כלוב וקריאות "מכבי" הפכו ל"אל אל ישראל". הכל היה שם. אווירה חמה וביתית, אגדות ואלופי UFC לשעבר (רויס גרייסי ורנדי קוטור) שהגיעו לתמוך בדור הבא, סלבס ממוקמים בשורות ה-VIP, המון אקשן וכמובן, איך אפשר בלי "התקווה"?

הקהל שהגיע בזמן זכה לראות לא פחות מ-16 קרבות (מ-18:00 עד חצות), שהחלו אחד אחרי השני בקצב מסחרר. קונור מקגרגור אמנם לא הגיע לישראל, אבל חברו למכון SBG שבאירלנד, שמעון סמוטריצקי, דווקא כן. ג'ון קאוואנה, מאמנו של "הידוע לשמצה", התלווה לישראלי שניצח אחרי שלושה סיבובים קשים את מתן לוי. סמוטריצקי עלה למאזן מושלם של 0:5, אך שבר את רגלו וינוח בחודשים בקרובים. 

בהמשך, ארבעה קרבות רצופים הסתיימו בהפסדים של הישראליים ללוחמים מחו"ל, כאשר האחרון מבינהם היה קונרי גרייסי, הבן של, שגבר על רון בקר בהחלטה אחידה. לפי היכולת המאכזבת, עושה רושם שקונרי הצעיר לא ייכנס לנעליו העצומות של אביו.  

האווירה התלהטה כשאביב גוזלי הצעיר (17) עלה לקרב הבכורה שלו. הבן של חיים (שיתחרה בהמשך הערב), עלה לקולות השיר "עוף גוזל" וסיפק הצגה, תרתי משמע. גוזלי הציג יכולות קרקע משובחות והשיג את הניצחון כבר בתוך הסיבוב הראשון עם בריח יד. לאחר מקלחת קצרה, הוא חזר לאולם לבוש בחליפה ומשקפי שמש, והצטלם עם מעריציו החדשים.

המיין קארד נפתח עם קרב במשקל כבד בין הישראלי אדם קרש לקיריל סידלניקוב מרוסיה. כראוי לבחורים גדולים, כל מכה שנכנסה כמעט סיימה את ההתמודדות ואחרי כדקה בלבד, הקהל שאג משמחה לאור הבעיטה ששלח קרש לפניו של יריבו, בדרך לניצחון מרשים.

אולגה רובין הייתה הבאה בתור להיכנס לכלוב, כשנלחמה במשך שלושה סיבובים ארוכים מול סינדי דנדויס מבלגיה. גם מישה טייט, אלופת ה-UFC לשעבר שחילקה הוראות לחברתה, לא הצליחה למנוע מהישראלית את הניצחון שהקפיץ אותה למאזן מושלם של 0:5.

בהמשך, ואדים נמקוב ופיל דייויס סיפקו קרב איכותי שהסתיים בניצחון בהחלטה אחידה לזכות הרוסי, אבל זה היה רק מתאבן לקראת שני הקרבות שנעלו את הלילה.

חיים גוזלי, הלוחם הישראלי הוותיק (45) והאיש שהביא את הארגון לארץ, רצה לנקום בראיין קוטור על הפסדו לפני כשנה וחצי במדיסון סקוור גארדן. כמו אז, האמריקאי שהיה דומיננטי יותר הוכרז כמנצח, אבל אם תשאלו את גוזלי, יש פה יותר ממנצח אחד.

"אולי הפסדתי בקרב אבל ניצחתי במלחמה - יש MMA בארץ", אמר הלוחם ושלח עקיצה לענף מספר 1: "היום הגיעו רק 4,000 אוהדים למשחק של נבחרת ישראל. פה יש 9,000". פה לא נגמרה ההצגה של גוזלי, כאשר לפני שפינה את הזירה כרע ברך והציע נישואים לבת זוגתו שאמרה "כן".

אך עם כל הכבוד למה שראינו עד עכשיו, הקרב המרכזי היה אירוע בפני עצמו, כאשר האלוף המכהן במשקל נוצה, פטריסיו פיטבול הגן על החגורה מול עמנואל סאנצ'ס, לא לפני מלחמה של חמישה סיבובים וניצחון בהחלטה אחידה. נתראה בשנה הבאה.

הדפס