ג'ונס זכה בתואר מחדש. נונייז האלופה הכפולה

צפו: הלוחם שחזר לאחר היעדרות ארוכה, ניצח את גוסטפסון ושלח מסר לקורמייה. הברזילאית הביסה את סייבורג ועשתה היסטוריה

ערן פלגי
ערן פלגי  30.12.18 - 10:39
תחילת כתבה

שנת 2018 ב-UFC הסתיימה בבום. השבוע שהתחיל בעוד סקנדל מבית ג'ון ג'ונס, נגמר בזכייה בתואר במשקל חצי כבד באירוע סגירת השנה שהוזז ברגע האחרון מלאס וגאס לאינגלווד, קליפורניה. עוד קודם, אמנדה נונייז זכתה בחגורה נוספת והפכה רשמית ל"אישה המסוכנת בעולם".

ושוב איתכם: ג'ונס החזיר לעצמו את החגורה
הוא חזר. הכישרון הגדול ביותר מאז ומעולם השיב לעצמו את התואר במשקל חצי כבד (עד 93 ק"ג) לאחר ניצחון דומיננטי על אלכסנדר גוסטפסון, 17 חודשים אחרי ההופעה הקודמת שלו בתוך האוקטגון. חמש שנים לאחר הקרב הראשון בין השניים שנחשב בעיני רבים לאחד הגדולים בהיסטוריה, הצמד נפגש לדייט נוסף שהסתיים 2:02 דקות בתוך הסיבוב השלישי.

ג'ונס ששלט גם בשני הסיבובים הראשונים, הוריד את הענק השבדי לקרקע ומשם הדרך לניצחון הייתה מהירה וכואבת. הוא "לקח" לגוסטבסון את הגב והמטיר עליו מכות לראש, עד לעצירת הקרב. האלוף החדש-ישן שמכונה "בונס", שם חותמת נוספת על כך שמדובר באחד הלוחמים הגדולים בהיסטוריה, לפחות מבחינה מקצועית, כשהשיג את ניצחונו ה-17 במחלקה (הכי הרבה) וסיים קרב עשירי בנוקאאוט או הכנעה (השתווה לצ'אק לידל).

באופן לא מפתיע, ג'ונס ניצל את ראיון הסיום במטרה להיפגש בפעם השלישית עם דניאל קורמייה, שנאלץ לוותר על החגורה אבל עדיין נחשב לאלוף במשקל כבד. "יש מישהו שקורא לעצמו האלוף כפול. הוא פשוט מוותר על החגורה כי מישהו חזר? אבא הגיע הביתה. תוכיח לאוהדים שאתה האלוף, תחזיר לעצמך את החגורה. אני מחכה".

כאמור, ג'ונס הגיע לקרב לאחר עוד שערורייה, דבר שהפך להיות חלק מהמורשת שלו. הארגון הזיז עבורו את האירוע מנבאדה לקליפורניה לאחר שלא קיבל רישיון כי נכשל בבדיקת סמים בתחילת החודש. בשנה שעברה, ג'ונס קיבל השעייה ל-15 חודשים על שימוש בחומרים אסורים לאחר הניצחון הקודם על קורמייה והופשט בפעם השלישית מהחגורה.  

נונייז הדהימה את העולם
אמנדה נונייז עשתה לכריס סייבורג, כריס סייבורג. באחד מקרבות הנשים הכי מדוברים בהיסטוריה, האלופה במשקל תרנגול (עד 61 ק"ג) עלתה בהצלחה קטגוריית משקל לנוצה (66 ק"ג) וניצחה את האלופה המכהנת עם נוקאאוט אדיר, 51 שניות בתוך הסיבוב הראשון.

הניצחון הפך את "הלביאה" לאישה הראשונה שמחזיקה בשתי חגורות בו זמנית, ושם אותה בראש הפירמידה בכל הנוגע לתואר הלוחמת הטובה בכל הזמנים עם ניצחונות על מישה טייט, ולנטינה שבצ'נקו, רונדה ראוזי ועכשיו סייבורג, שהפסידה לראשונה מאז קרב הבכורה שלה ב-2005.

סייבורג שעשתה קריירה מעוצמתה הרבה, הלחץ שהפעילה על היריבות והנוקאאוטים המהדהדים, נתקלה הפעם ביריבה לא פחות חזקה. נונייז פתחה בסערה והרעידה את הקולגה מברזיל, שהמשיכה ללכת קדימה וספגה מהלומה אחר מהלומה עד שנפלה בעקבות עוד ימנית אדירה. מדובר בניצחונה השמיני ברציפות של נונייז, שאפילו זכתה בסיום לחיבוק מהמעריצה הכי גדולה של סייבורג, האלי ברי.

צפו בתקציר>>>
הדפס