מוראס גבר על אסונסאו בחניקת גיליוטינה

צפו: ניצחון יוקרתי לברזילאי. K.O לאלדו, שחגג עם האוהדים

ערן פלגי
ערן פלגי  03.02.19 - 12:28

תגיות: UFC

תחילת כתבה

בפעם ה-34 בהיסטוריה, ארגון ה-UFC נחת בברזיל (פורטלזה) והפגיש בפעם השנייה בלבד שני מקומיים שנלחמו ראש בראש בקרב המרכזי, שנערך במשקל תרנגול.

לפני פחות משנתיים רפאל אסונסאו גבר על מרלון מוראס בהחלטה חצויה, אך הפעם התוצאה הייתה שונה לחלוטין. מוראס שניצח מאז שלושה קרבות, הכניע את יריבו בתוך שלוש דקות ו-17 שניות בלבד, לאחר שהנחית ימנית אדירה ואחריה סיים עם חניקת גיליוטינה.

לאחר הקרב, מוראס שהפך לשני בהיסטוריה של הקטגוריה שמנצח שלושה קרבות רצופים בתוך הסיבוב הראשון, התגרה באלוף טי ג'יי דילשואו: "אני לא יודע אם מגיע לך להילחם נגדי. אחרי התצוגה האחרונה שלך, אני מצטער, אולי אלחם מול מישהו אחר. אני הטוב ביותר במחלקה הזאת, ואני יודע מה אני שווה".

עוד קודם, ז'וזה אלדו, האלוף הדומיננטי לשעבר במשקל נוצה, הוכיח שעוד מוקדם להספיד אותו עם ניצחון משמעותי על רנאטו מויקאנו. אחרי סיבוב ראשון של גישושים, אלדו, שמכונה "פני צלקת", פגע בקולגה מברזיל, שנאלץ לנסוג לאחור. האלוף המשיך במתקפה והנחית מכות מדויקות שאילצו את השופט לעצור את הקרב - 44 שניות בתוך הסיבוב השני.

כפי שעשה בתום הניצחון על צ'אד מנדס ב-2012, אלדו זינק מהאוקטגון לכיוון הקהל המקומי כדי לחגוג עם חבריו. "הגעתי לפה כאנדרדוג. אף אחד לא האמין בי, אבל ידעתי שאקבל את תמיכת האוהדים. הרבה פעמים בחיים אנשים יגידו שאתם לא יכולים לעשות משהו. תאמינו בעצמכם ותרדפו אחרי החלומות שלכם".

קרבות מסקרנים נוספים:
* דמיאן מאיה גבר על ליימן גוד בחניקה אחורית (2:38 בסיבוב הראשון).
* צ'ארלס אוליביירה ניצח את דייויד טיימור בחניקת אנקונדה (55 שניות בסיבוב השני).
* ג'וני ווקר הביס את ג'אסטין לדט בנוקאאוט בתוך 15 שניות.

צפו בניצחון של אלדו >>