צפו: אנגאנו ניצח את ולאסקס תוך 26 שניות

נוקאאוט מרשים של הקמרוני על האלוף לשעבר. וגם: היורש של גרייסי

ערן פלגי
ערן פלגי  18.02.19 - 11:20

תגיות: UFC

תחילת כתבה

כשקיין ולאסקס זכה בחגורת ה-UFC במשקל כבד, פרנסיס אנגאנו עוד לא התחיל להתאמן באומנויות לחימה. ב-2013, עוד צפה ב'יוטיוב' בקרבות של אחד האלופים הדומיננטיים בתולדות הקטגוריה, אך הבוקר (שני) כבר התהפכו היוצרות. השניים נפגשו באוקטגון על האפשרות להתקדם במעלה המחלקה בקרב במרכזי של האירוע הראשון בעידן ESPN בפיניקס, אריזונה, אבל הקרב הסתיים עוד לפני שהתחיל.

26 שניות בלבד לקחו לקמרוני הענק כדי לשלוח את ולאסקס לקרשים, כאשר ימנית קצרה הספיקה לבצע את המשימה. בזאת, האלוף לשעבר הפסיד בנוקאאוט מהיר גם באירוע הראשון ב-FOX (2011) ועכשיו גם ברשת הטלוויזיה שקנתה את הזכויות לשנים הקרובות. 

ולאסקס (36) שעבר אינספור פציעות במהלך הקריירה, חזר אחרי שנתיים וחצי בהן לא נלחם במטרה להשיב לעצמו את התואר לאחר פרישתו הצפויה של חברו דניאל קורמייה, אבל לא הספיק להציג את הכישורים שכל כך אפיינו אותו בעבר. מנגד, אנגאנו השיג את הנוקאאוט ה-12 הכי מהיר בתולדות הקטגוריה ואת ניצחונו התשיעי כבר בתוך הסיבוב הראשון.

הקמרוני ניצל את ההזדמנות כדי לקרוא תיגר על האלוף: "אני חושב שקורמייה צריך לנקום בי עבור חברו לקבוצה". התשובה של האלוף לא איחרה לבוא. "לא אלחם בו, אביס אותו", הגיב קורמייה לשאלתו של העיתונאי הבכיר אריאל הלוואני.

בקרב מסקרן נוסף, קרון גרייסי, אחיינו של רויס גרייסי האגדי שזכה בשלושה מתוך ארבעת הטורנירים הראשונים של ה-UFC, השיג את ניצחונה הראשון של המשפחה המפורסמת באוקטגון מאז 1994. קרון פגש את אלכס קאסרס המנוסה (קרב 20 בארגון) וכראוי לגרייסי, חיפש את ההכנעה עד אשר מצא אותה בחניקה אחורית בתום 2:06 דקות בתוך הסיבוב הראשון. גרייסי שערך את קרב הבכורה שלו בארגון, זכה בבונוס על ההופעה ועלה למאזן כללי של 0:5.