ג'ורג' סנט פייר הודיע על פרישתו מה-UFC

אחד מגדולי הלוחמים בכל הזמנים תלה את הכפפות, חאביב מנסה לארגן קרב אחרון

ערן פלגי
ערן פלגי  21.02.19 - 16:22

תגיות: UFC

תחילת כתבה

ג'ורג' סנט פייר, מגדולי אמני הלחימה בכל הזמנים, פרש באופן רשמי. GSP הודיע על החלטתו במסיבת עיתונאים מיוחדת היום (חמישי) במונטריאול, קנדה. סנט פייר (37), עוד קיווה להשיג קרב על החגורה במשקל קל מול חאביב נורמגומדוב בהמשך השנה, אבל לא הצליח להגיע לסיכום והחליט לתלות את הכפפות.

חאביב עצמו, לא ויתר על החלום להילחם נגד האגדה ופרסם פוסט באינסטרגם: "נעשה את זה בנובמבר. אחרי הקרב הזה תוכל לפרוש. גדלתי על הקרבות שלך, אין לי דבר חוץ מכבוד עבורך והראיתי לך את זה כשביקרת במוסקבה. זה יהיה כבוד לחלוק את האוקטגון עם אחד הלוחמים הגדולים בכל הזמנים. מונטריאול, ניו יורק, מוסקבה או אבו דאבי. תשלח לי מיקום חבר".

"ראיתי את מה שחאביב כתב ואני מעריך זאת מאוד. לצערי, ההחלטות האלה לא תלויות בנו. אתייחס להכל במסיבת העיתונאים", ענה הקנדי.

סנט פייר, שמחזיק במאזן 2:26, נלחם בפעם האחרונה בחודש נובמבר 2017, אז זכה בחגורה במשקל בינוני במדיסון סקוור גארדן כשניצח את מייקל ביספינג. בזמנו, הניצחון הפך את הקנדי ללוחם הרביעי בהיסטוריה שמחזיק בחגורות בשתי קטגוריות משקל.

לאחר שערך את קרב הבכורה ב-2002, סנט פייר עלה למאזן של 0:5 לפני שחתם ב-UFC. הוא זכה בתואר במשקל מעורב ב-2006 כשניצח את מארק יוז, אך הפסיד לאחר מכן למאט סרה בקרב שנחשב עד היום כאחד המפתיעים בהיסטוריה. סנט פייר הצליח לנקום בסרה והחזיר לעצמו את התואר ב-2008 ושמר עליו עד אשר עזב את הספורט ב-2013 לאחר תשע הגנות רצופות. בזמן כהונתו, הקנדי נחשב לפנים של עולם אמנויות הלחימה, כשאחד השיאים הגיע בטורונטו, שם ניצח את ג'ק שילדס לעיני 55 אלף צופים.