צוחק על כולם: הסיבות ל"פרישה" של מקגרגור

קונור מקגרגור צייץ על פרישה ועורר סערה בעולם הספורט, אבל עד כמה בדיוק ההודעה שלו אותנטית? הכוכב הבלתי מעורער של ה-MMA כבר עשה זאת בעבר ורק אתמול הודיע לג'ימי פאלון: "אנחנו במו"מ על קרב ביולי". ספין נוסף או יציאה לפנסיה? ניתוח המהלך

ערן פלגי
ערן פלגי  26.03.19 - 11:26

תגיות: UFC

תחילת כתבה

קונור מקגרגור הודיע הבוקר (שלישי) באופן מפתיע על פרישה מאמנויות לחימה משולבות, וכצפוי שרף את הרשת ותפס בצדק את כל הכותרות. אך כמה אפשר "לבנות" בדיוק על האפשרות ש"הידוע לשמצה" לא יילחם יותר בזירת האוקטגון של ה-UFC?

האירי (30), שהיה הראשון שהחזיק בשתי חגורות אליפות בו זמנית, ידוע כאישיות בלתי צפויה ואחד שמסוגל לחזור מההודעה בכל רגע נתון. לדוגמה, זו לא הפעם הראשונה בה מקגרגור הודיע על עזיבת הספורט, כאשר לפני כשלוש שנים צייץ ש"החליט לפרוש צעיר", דבר שכמובן התברר בהמשך כטקטיקה במשא ומתן מול הארגון.

למרות זאת, ישנו הבדל גדול בין שני המקרים. לעומת תחילת הדרך ב-UFC, כיום מקגרגור נחשב לכוכב הבלתי מעורער של עולם אמנויות הלחימה, כשההצלחה שלו חוצה הרבה מעבר לספורט. במקביל לקרב על התואר במשקל קל מול חאביב נורמגומדוב בחודש אוקטובר, הוא השיק את מותג הוויסקי "פרופר 12", שנוחל הצלחה מסחררת בכל רחבי העולם.

הסכומים שהרוויח בקרבות מול פלויד מייוות'ר ונורמגומדוב, הפכו אותו למולטי מיליונר ואחד הספורטאים המצליחים ביותר, בכל הענפים. לאחרונה, ה-ESPN דירג את האירי במקום החמישי ברשימת האתלטים הכי מפורסמים על הגלובוס, כאשר כריסטיאנו רונאלדו, לברון ג'יימס, ליאו מסי וניימאר הם היחידים שמקדימים אותו. אגב, למקגרגור למעלה מ-30 מיליון עוקבים באינסטגרם ומיליונים נוספים ברשתות החברתיות האחרות.

עדות נוספת לאפשרות שמדובר בספין בלבד, הוא הראיון שנתן רק אתמול בתכנית הערב של ג'ימי פאלון. "אנחנו מדברים על קרב ביולי" אמר מקגרגור למנחה המצליח, אך במקביל השאיר את עתידו לוט בערפל: "הרבה פוליטיקה מעורבת בזה. עולם הלחימה הוא מטורף, אבל כמו שכבר אמרתי: אני בכושר ואני מוכן".

מקגרגור המשיך: "נתתי את שלי לחברה. אני לא באמת צריך להמשיך להילחם. אני מסודר לכל החיים. המשפחה שלי מסודרת לכל החיים. אנחנו בסדר, אבל אני עדיין משתוקק להילחם. נראה מה יהיה, אני נשאר מוכן".

נשיא ה-UFC דיינה ווייט טוען שהפרישה של מקגרגור נשמעת לו הגיונית ולגיטימית: "יש לו את הכסף כדי לפרוש. מותג הוויסקי שלו 'הורג' את השוק. אם הייתי בנעליו, גם אני הייתי פורש. הוא פורש מלחימה, לא מעבודה. הוא יישאר עסוק ואני בטוח שיש לו עוד דברים אחרים להתעסק בהם. היה ממש כיף לראות אותו נלחם! הוא השיג דברים מדהימים בספורט הזה. אני שמח בשבילו ואני מצפה לראות אותו מצליח מחוץ לאוקטגון כפי שהוא היה בתוכו".