חלום האליפות נופץ: סוזה נכנע להרמנסון

UFC: צפו בברזילאי מפסיד בהחלטה. פרי גבר על אוליברה

בועז קורפל
בועז קורפל  28.04.19 - 14:16
תחילת כתבה

זירת האוקטגון נחתה הבוקר (ראשון) באורלנדו, פלורידה, לאירוע בעל ציון דרך היסטורי שנקרא Fight Night 150, כשבשיאו נפגשו שניים מהצמרת העולמית של ה-MMA במשקל בינוני, רונאלדו "ז'אקרה" סוזה מברזיל וג'ק הרמנסון מנורבגיה.

סוזה המתבגר היה כבר אלוף עולם בארגון קרבות אחר ושאיפת חייו היא להגיע לקרב אליפות עולם ב-UFC, אולם הוא נהדף לאחור לאחר הפסד בהחלטת שופטים אחידה ללוחם הסקנדינבי ששלט בוא למשך רוב הקרב והפגין כושר גופני עילאי שסייע לו להחזיק מעמד ברגעים הטובים של סוזה ולספוג את המהלומות של הברזילאי, ויחד עם זאת גם להתעלות עליו ולהוביל רוב הקרב במכות ידיים חזקות ומדויקות שעצרו את ההתקפות של סוזה פעם אחר פעם.

במקרים הבודדים שהקרב ירד לקרקע, נכשל ז'קארה להגיע להכרעה ובסיבוב הראשון הוא נתפס בלפיתת גיליוטינה של הרמנסון שלא הייתה רחוקה מסיום הקרב. הניצחון של הרמנסון העלה את מאזנו לארבעה ניצחונות ברציפות, כשהוא עם 20 ניצחונות בקריירה מול 4 הפסדים בלבד. הניצחון עשוי לשדרג את מיקומו בקטגוריית המשקל ולקרב אותו צעד לעבר קרב אליפות בעוד שז'קארה התרחק עוד יותר מהחלום להגיע לקרב אליפות של ה-UFC

קרב חשוב אחר שנערך באירוע במשקל בינוני-קל, הפגיש שניים מהלוחמים המלהיבים בקטגוריית המשקל הזאת. מייק "פלטינום" פרי האמריקאי שהאריך לאחרונה את החוזה שלו ב-UFC, פגש את אלכס "קאובוי" אוליברה הברזילאי. הקרב הגיע להחלטת שופטים לאחר שלושה סיבובים מלאים באקשן ובשיאם שבר אוליברה את אחת מאצבעות רגליו. "פלטינום" פרי הגיע חדור מוטיבציה לעיני הקהל המקומי ושלט בקרב ברוב שלביו והניצחון לא היה מוטל בספק.

קרב משמעותי אחר התקיים בתחילת האירוע בקטגוריית משקל קל, כאשר רוזבלט רוברטס הבלתי מנוצח פגש יריב סופר קשוח שערך את הופעת הבכורה באוקטגון, תומאס גיפורד. גם הקרב הזה הוכרע בהחלטת שופטים לטובת רוברטס שעלה למאזן 0:8 וסימן אותו כלוחם עם פוטנציאל גדול להמשך הדרך.

הסיפור המעניין של הערב הגיע מצידו של גלובר טישרה הברזילאי שנמצא מעבר לשיאו, אך הוא הכריז כי בכוונתו לפרוש מלחימה תחרותית מה-UFC וכל עוד הוא מקבל יריבים, הוא ימשיך להילחם. הברזילאי שיחגוג השנה יום הולדת 40, פגש את איון קוטלבה המולדבי ולאחר סיבוב ראשון קשוח עם יתרון מולדבי, עלו שני היריבים לסיבוב השני ושם הצליח טישרה להתעלות על עצמו ולאחר שהוריד את קוטלבה לקרקע, הוא השתלט עליו והשלים ניצחון בחניקה אחורית תוך 3:37 דקות מפתיחת הסיבוב. הניצחון היוקרתי הזה העלה את מאזנו של טישרה ל-29 ניצחונות ולראשונה מאז 2016 הוא מנצח שני קרבות ברציפות.

הדפס