הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עד העצם: סיפור חייו של שמעון סמוטריצקי

הפך המבורגרים למחייתו והתאמן עם מקגרגור. "המתנקש" מגיע

ערן פלגי
ערן פלגי  13.11.19 - 11:00

זה התחיל כמו עוד סיפור שגרתי - "אאוטסיידר", יוצא דופן, כזה שלילדים אחרים קל לצחוק עליו. אך במקום לסגור את עצמו בחדר ולהתכנס בעצמו, שמעון סמוטריצקי החליט לקחת את העניינים לידיים, תרתי משמע.

הוא גדל והתחנך בחולון, אבל בגיל 11, בשל מוצאו הרוסי, קשיי הקליטה הגיעו לשיא. סמוטריצקי סבל מהצקות חוזרות ונשנות ורק רצה כלים שיעזרו לו להגן על עצמו. שלוש שנים לאחר מכן, כשצפה באירוע UFC, כבר החליט להפוך את התחביב למקצוע במטרה להגשים את חלומו.

מאז, סמוטריצקי (19) מתאמן פעמיים ביום בכל מקצועות הלחימה ואף זכה באליפות עולם ובשלוש אליפויות אירופה בג'ו-ג'יטסו ברזילאי. הוא בחר כינוי, "המתנקש", קיבל מהצבא דחיית שירות על תקן ספורטאי מצטיין ויצא לכבוש את העולם. 

עם מאזן מושלם של 0:5, סמוטריצקי יעלה להילחם בפעם השנייה במסגרת בלאטור, באירוע שיתקיים ביום חמישי בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. "בזמן קצר, הגעתי לרמה הרבה יותר טובה ממה שחשבתי", אמר לערוץ הספורט הישראלי, שנלחם במשקל עד 77 ק"ג.

בשנה שעברה, סמוטריצקי, מלווה במאמנו של קונור מקגרגור, שבר את רגלו בסיבוב הראשון מול מתן לוי והמשיך לנצח את הקרב בהחלטת שופטים. הפעם, יעלה נגד איליה גלדקי מאוקראינה (מאזן 0:3) והוא לא מתכוון לקחת שבויים. "אסיים אותו בנוקאאוט בסיבוב השני. גג".

בחזרה למקגרגור. בגיל 17 החליט "המתנקש" לארוז את המזוודות וטס למכון SBG שבדאבלין, אירלנד. הילד מחולון רצה להגשים את חלומו ונבחן במשך שבועיים באחד המכונים המפורסמים שיש. "עשיתי ספארינג (קרבות אימון) והרשמתי אותם. ג'ון קבאנה (המאמן) שאל בן כמה אני ואחרי ששמע את התשובה אמר 'וולקאם'. חזרתי לארץ לחודשיים כדי לחסוך כסף. עבדתי בשתי עבודות - בבוקר אימנתי ובערב הפכתי המבורגרים במסעדה. קרעתי את התחת בשביל להגיע למצב שלי היום".

אך גם כשכבר עשה את המעבר, החיים מעבר לים לא היו קלים עבור הלוחם. "שכרתי חדר בעליית גג של משפחה ב-350 יורו לחודש. לא הצלחתי ליישר את הראש. התאמנתי פעמיים ביום והתקיימתי מקופסאות טונה", העיד על החיים בבירה האירית.    

במכון עצמו, "המתנקש" התאמן לצד שמות נוצצים במיוחד עבור חובבי הענף. ג'יימס גלאגר, דילון דניס וכמובן האיש הכי מפורסם בעולם ה-MMA, "הידוע לשמצה". "הייתי בעננים. הסתובבתי עם כוכבים", נזכר סמוטריצקי, שסיפר על חוויה שכנראה לא ישכח לעולם: "פעם אחת במלתחות קונור פנה אליי: 'סיימון, תן לי קצת שמפו'. מההתרגשות יצאה לי לחיצה גדולה".

אך חיי לוחם הם מורכבים מאוד, בטח בשלב הזה של הקריירה. אחרי שנה באירלנד המצב הכלכלי הכריע והישראלי עבר לקבוצה בכירה ברוסיה. "שלחתי להם מייל, ערכו לי מבחן והתלהבו ממני. חתמתי על חוזה, אני מקבל משכורת, שוכרים עבורי דירה, מסז'ים, הכל...".

כעת, לאחר שהחלים מהפציעות וערך מחנה אימון ראוי, סמוטריצקי לא מביט לאחור ומסמן כבר את המטרות הבאות: "אני רוצה להילחם שוב תוך 4-5 חודשים. החלום? מקום בטופ 10 בשנתיים הקרובות ובגיל 24 כבר להיות אלוף העולם". בצל המערכה הצבאית בדרום, "המתנקש" הישראלי ינסה לחסל מטרה נוספת: הפעם בתוך הזירה. 

View this post on Instagram

Damage.

A post shared by Shimon Smotritsky (@shimon_smotritsky) on