הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קופצים קדימה: מאחורי האלטרנטיבה ל-WWE

הסיבות שה-NXT כבש את העולם. מהלילה ישיר בערוץ הספורט

ניר קפלן
ניר קפלן  01.01.20 - 14:01

תגיות: NXT

תחילת כתבה

אני יודע שיש לכם דעות קדומות לגבי היאבקות מקצוענית. שהמשחק שם מוגזם, שכולם מפוצצים סטרואידים, שבתכלס – מה זה ולספורט? הכול ידוע, והטור הזה לא בא לשכנע אתכם אחרת. הוא בא להסביר לכם שכמו כל חלק מהשואו ביזנס – על חלקיו הבידוריים, על חלקי הספורטיביים וגם על חלקי השעטנז עליהם באנו לדבר – ההיאבקות משתנה. מתפתחת. ריכוז כובד המשקל מתחיל לעבור לדור הבא. ריכוז כובד המשקל מתחיל לעבור ל-NXT.

  • החל מהלילה - ישיר בערוץ הספורט - קרבות ה-NXT

מה שהתחילה בתור ליגת הפיתוח של ה-WWE הפכה בשנים האחרונות לדבר החם ביותר בעולם ההיאבקות. כולם שמעו על NXT, כולם מדברים על NXT ובחודשים האחרונים מסתמן שכולם גם צופים ב-NXT. הליגה, שהתחילה משידורים אינטרנטיים דלים והמשיכה בעקבות הפופולאריות לתכנית משלה ברשת הסטרימינג של ה-WWE, עשתה השנה קפיצת מדרגה והפכה לתכנית השלישית של הארגון במסגרת שידורי הטלוויזיה האמריקאית, בעקבות אחיותיה המבוגרות יותר, רו וסמקדאון. כל זאת כי מסתבר שבדיוק כמוכם, גם חובב ההיאבקות הממוצע מאס במוצר השטחי שמאפיין את הענף במשך עשרות שנים, וגם הוא חיפש מוצר בוגר ורציני יותר.

אף אחד לא ייטען שההיאבקות ב-NXT אינה מבוימת, ואחד השינויים המרעננים הוא גם ה"קריצה" שהמתאבקים עצמם מוסיפים לדבריהם מלאי הפאתוס מדי פעם – כאילו שוברים קיר רביעי ואומרים לי ולכם: "אנחנו יודעים שזה מבוים, אתם יודעים שזה מבוים, עכשיו בואו נשים את זה בצד וננסה ליהנות קצת". וההנאה באה מכל האספקטים של ספורט שההיאבקות כן יכולה להציג – אתלטיות מטורפת, עלילות וסיפורים עמוסי טוויסטים ורגשות ודמויות שאי אפשר שלא להזדהות איתן.

כן, זה עוד עניין. אם אנחנו גדלנו על דמויות גדולות מהחיים כגון קרי ואן אריק, האלק הוגן וביל גולדברג (אמרו לי מי היה גיבור ילדותכם ואומר לכם את גילכם), NXT מאמינה שב-2020 אנשים לא רוצים סרטים מצוירים, הם רוצים ריאליטי. והם רוצים אנשים שנראים כמוני וכמוכם (או לפחות היו נראים כמוני וכמוכם, אם באמת היינו משתמשים במנוי שלנו למכון). גובה ממוצע, משקל ממוצע, דיבור יומיומי. כאילו אומרים – אנחנו מגשימים את הפנטזיה שהייתה לכם כילד עם הנתונים שיש לכם כמבוגר.

וזה שלכל אחד יש עם מי להזדהות זה לא רק עניין של ממדים, זה עניין של מוצא. עד שעבר למקבילה הבריטית, נועם דר יליד באר-יעקב היה הנציג שלנו ב-NXT. לסעודים יש את מנסור אל ש'חייל, ליפנים את קושידה, לאירים את פין באלור (אפשר להירגע, מבטאים את זה FINN). אתם עוד תלמדו להכיר אותם (או לפחות כך אנחנו מקווים ומאחלים לכם), אבל גם מבלי לדעת לזהות מה כתוב על הדרכון של כל אחד, אפשר להבין בקלות ש-NXT מיישרת קו עם עוד סממן של העולם החדש – זהו מופע ראווה גלובלי, המציג בפנינו את המיטב שיש לכל קצוות תבל להציע.

אז אנחנו מניחים שהטור הזה אכן לא שכנע אתכם אחרת. אבל אנחנו מקווים שהוא שכנע אתכם שגם לכם, כאנשים בוגרים ובני דעת, יש מה להפעיל את הטלוויזיה ולתת צ'אנס ל-NXT. אם גם אתם נהנים מאנשים שבוחנים את קצה גבול היכולת שלהם, שקופצים ומתהפכים בכיוונים שהפיזיקה מסרבת לתמוך בהם, שמדברים אחד לשני בשפה שבה בני אדם אשכרה מדברים, שמספרים סיפורים וגורמים לכם להישאב לתוכם, או בקיצור, אם אתם מחפשים גילטי פלז'ר שילווה אתכם בעשור הבא, יכול להיות ש-NXT היא גם הבית החדש שלכם.

רוצים לזכות בפרס מקורי מתנת ה-WWE? צפו בתכנית NXT הלילה ב-03:00 ב-5LIVE וענו על החידה: מי זכה בתואר מתאבק העשור? אחד הפותרים נכונה יזכה בפרס המפנק שבתמונה!