וולקונובסקי שמר על התואר. יאן זכה בחגורה

צפו בקרבות: האוסטרלי גבר על הולוואי. הרוסי הביס את אלדו

ערן פלגי
ערן פלגי  12.07.20 - 08:12

תגיות: UFC

תחילת כתבה

אירוע UFC 251 המדובר מ"אי הקרבות" באבו דאבי נערך הבוקר (ראשון) וסיפק לא פחות משלושה קרבות על התואר. הראשון שזכה בחגורה היה פיוטר יאן, שגבר על חוזה אלדו בנוקאאוט טכני והפך לאלוף החדש במשקל תרנגול. לאחר מכן, אלכסנדר וולקנובסקי שמר על התואר עם ניצחון בהחלטה חצויה בקרב החוזר מול האלוף לשעבר מקס הולוואי. 

השניים נפגשו לראשונה בחודש דצמבר, אז האוסטרלי ניצח את החולם מהוואי בהחלטה חד צדדית. הפעם, בקרב החוזר, זה הלך קשה יותר עם החלטת שופטים (47:48, 47:48, 48:47). וולקונובסקי עלה למאזן מושלם של 0:9 בארגון הלחימה המוביל בעולם (1:22 בקריירה). הולוואי, שהחזיק בחגורה במשך שנתיים וחצי, ספג את הפסדו השישי בקריירה, לעומת 21 ניצחונות.

פיוטר יאן עצר את חוזה אלדו, האלוף האגדי במשקל נוצה, בנוקאאוט טכני, 3:24 בתוך הסיבוב החמישי והאחרון על התואר במשקל תרנגול. הרוסי בן ה-27 הפיל את הברזילאי עם קומבינציה מרשימה וסיים את הקרב עם אגרופים רבים שפגעו ביריבו שהתקפל על רצפת האוקטגון. מדובר בסיום הקרב המאוחר ביותר בהיסטוריה של המחלקה.

יאן הוא הלוחם הרוסי השני שזוכה בחגורה, אחרי שחאביב נורמגומדוב עשה זאת לפניו. הוא השיג 194 מכות משמעותיות, יותר מכל אחד אחר במחלקה בקרב בודד. יאן נשאר מושלם ב-UFC עם מאזן 0:7 (1:15 בקריירה). כזכור, האלוף לשעבר הנרי סהודו בחר לפרוש בסיום הקרב בו ניצח את דומיניק קרוז בחודש מאי.

צפו בקרב >>