השכיב אותו לישון: אלוף חדש במשקל זבוב

צפו: שלושה נוק-דאון והכנעה. דייבסון פיגורדו סיפק הצגה. וגם: שתי הכנעות נדירות ונקבע קרב האליפות במשקל בינוני

ערן פלגי
ערן פלגי  19.07.20 - 10:52

תגיות: UFC

תחילת כתבה

הפעם, אין ספק. דייבסון פיגורדו הוא אלוף העולם החדש של ה-UFC במשקל זבוב. הברזילאי שלח את ג'וזפ בנאבידז לרצפת האוקטגון לא פחות משלוש פעמים, לפני שחנק אותו - 4:48 דקות בתוך הסיבוב הראשון בקרב המרכזי של הלילה באבו דאבי.

"אמרתי שאשבור את בנאבידז וזה בדיוק מה שעשיתי. הנחלתי לו את ההפסד הראשון בקריירה בהכנעה, והקרב עצמו היה הצגה", אמר בסיום האלוף הטרי. הברזילאי (32) הפך לאלוך השלישי בסה"כ במחלקה, לאחר דימיטריוס ג'ונסון והנרי סהודו, שהחליט לפרוש מוקדם יותר השנה.

פיגורדו ובנאבידז נפגשו לראשונה בסוף חודש פברואר, אך הברזילאי החמיץ את דרישות המשקל ועל אף שניצח בנוקאאוט טכני, לא זכה בחגורה. גם הפעם זה לא הלך קל כשנמצא חיובי לקורונה בתחילת החודש. הוא נבדק שוב, קיבל תוצאת שלילית ועשה את הדרך הארוכה מסאו פאולו לאבו דאבי לפני כשבוע.

"הצלחתי להתגבר על הכל, ואני האלוף עכשיו. יהיה קשה מאוד למי שירצה להתחרות בי", אמר "אל המלחמה" עם סיום הקרב. מאז הבכורה שלו בארגון ב-2017, יש לו את מספר הניצחונות (8) והסיומות (6) הגבוה במחלקה.

צפו בנעילת הברך של אריאן ליפסקי >>

צפו בנעילת הקרסול של ג'ק הרמנסון >>
בתוך כך, קרב האליפות המסקרן במשחק בינוני בין ישראל אדסניה (0:19) לפאולו קוסטה (0:13) הוכרז ל-19 בספטמבר. מדובר בפעם השנייה בלבד בהיסטוריה בה שני הלוחמים יגיעו לקרב על החגורה במאזן מושלם.