הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגשים את החלום: נתן לוי - הישראלי השלישי ב-UFC

ההימור השתלם: למרות התראה של יומיים בלבד וקרב במשקל גבוה יותר, לוחם ה-MMA הכניע את יריבו בתוכנית המועמדים לארגון וקיבל חוזה יוקרתי: "אנשים צחקו עליי בעבר". הנשיא דיינה ווייט החמיא: "עורכי הדין שלנו משתגעים. אני מחכה לראות אותו ב-UFC"

ערן פלגי
ערן פלגי  11.11.20 - 06:45

תגיות: UFCנתן לוי

לפני מספר שנים, כשנתן לוי ואשתו דנה עלו על המטוס ללאס וגאס עם שלוש מזוודות ושני חתולים - על הרגע הזה הם חלמו: לוחם ה-MMA עשה הבוקר (רביעי) היסטוריה פרטית כשהפך לישראלי השלישי בלבד שיילחם ב-UFC, ארגון אומנויות הלחימה הבכיר בעולם.

למרות קרב בהתראה של יומיים בלבד ובקטגוריית משקל גבוהה יותר, לוי (29) נענה לאתגר והלך על כל הקופה. הוא קיבל טלפון מ"תוכנית המועמדים של הנשיא דיינה ווייט" והסכים לקחת קרב קשה מול שאהין סנטנה, לוחם אמריקאי בעל מאזן מושלם (0:6), שהבוקר כבר רשם הפסד בכורה בקריירה.

לאחר שני סיבובים קשוחים, הישראלי הכניע את יריבו - 0:55 בתוך הסיבוב השלישי בעזרת חניקת משולש יד. סנטנה לא הסכים לדפוק, עד שאיבד את ההכרה ולא הותיר לשופט ברירה אלא לעצור את ההתמודדות ולהעניק את הניצחון ללוי, שעלה למאזן מושלם של 0:6 בקריירה.

דיינה ווייט, נשיא הארגון, העניק את החוזה ללוי: "עורכי הדין והסוכנים שלנו מהוליווד משתגעים כרגע. הם חיכו לבחור מישראל, שהוא למעשה טוב מאוד. הוא היה דומיננטי נגד בחור ממחלקה גבוהה יותר עם חמישה ימי התראה, והכניע את הבחור שבעצמו ניצח בעבר חמש פעמים בהכנעה. אני מחכה לראות אותו ב-UFC".

גם לוי קיבל את ההזדמנות לדבר ושפך את אשר על ליבו: "אני מרגיש מעולה. זה חלום שהתגשם. כפי שאמרתי, עזבתי את הכל בבית לפני 7 שנים כמו בן אדם משוגע כדי להגשים את החלום. אנשים צחקו עליי כשעשיתי את זה. צחקו לי בפנים. אני חושב שאוכל לעשות גלים במחלקה, אבל אותו דבר גם ב-155 פאונד. הרגשתי טוב הערב, הרגשתי חזק. חתכתי משקל בהתראה של יומיים. אולי אשאר פה".

כזכור, לישראל היו בעבר שני נציגים ב-UFC: מוטי הורנשטיין שנלחם בימיו הראשונים של הארגון (1996/97), ונועד להט שנלחם בפעם האחרונה ב-2016 וסיים עם שני ניצחונות לעומת שני הפסדים.