הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא האמינו בי, למזלי לא הקשבתי. חולם להיות בטופ"

לאחר שהפך לישראלי השלישי ב-UFC, נתן לוי סיפר על התחושות בראיון ל"מגרש פתוח": "לאנשים יש נטיה להיות קטני אמונה, לתת עצות על דברים שהם לא מבינים בהם כלום. לא הייתי יכול לחיות עם עצמי אם הייתי מוותר". וגם: התשובה יוצאת הדופן על הכאבים ברגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.20 - 18:55

תגיות: UFCנתן לוי

נתן לוי עשה היסטוריה פרטית ביום רביעי האחרון, כאשר הפך לישראלי השלישי שמשיג חוזה ב-UFC, ארגון אומנויות הלחימה הבכיר בעולם. כזכור, לישראל היו בעבר שני נציגים ב-UFC: מוטי הורנשטיין שנלחם בימיו הראשונים של הארגון (1996/97), ונועד להט שנלחם בפעם האחרונה ב-2016. בכל אופן, אחרי שכבש את היעד - לוי התפנה לספר על התחושות בראיון ל"מגרש פתוח" בערוץ הספורט.

"אני עדיין מעכל את זה...", הודה הלוחם בן ה-29 בפתח דבריו והדגיש: "החלום שלי הוא לא רק להיות לוחם UFC, אלא להיות בטופ של ה-UFC. אני מאוד מתרגש אבל נשאר עם הרגליים על הקרקע. העבודה הקשה מתחילה רק עכשיו".

לוי סיפר על המכשולים עד הרגע המיוחל: "לאנשים יש נטיה להיות קטני אמונה, לתת כל מיני עצות על דברים שהם לא מבינים בהם כלום. אם הייתי מקשיב, אז הייתי נשאר עד היום בארץ. לא הקשבתי למזלי, ועשיתי את זה. פשוט טסתי לארה"ב ועשיתי את זה. היו המון מכשולים. המון פעמים לא הייתה לי רוח במפרשים והרגשתי שבא לי לעזוב ולחזור לארץ, אבל לא הייתי יכול לחיות עם עצמי אם הייתי מוותר".

"התחלתי טיפה מאוחר, אני קצת באיחור בהכל, הכי טוב זה להתחיל אימונים בגיל 5 בערך ואני התחלתי רק בגיל 15", הוסיף הישראלי השלישי ב-UFC. "קרבות חובבים התחלתי רק בגיל 24, וקרבות מקצוענים בגיל 26. עכשיו בגיל 29 אני מרגיש בשל - ולא הייתי משנה כלום. אני מאוד משתדל לייצג את המדינה בכבוד, זה משהו ענק אצלי. מאוד גאה להיות ישראלי, להיות יהודי. נולדתי בצרפת אבל אני תמיד מייצג את דגל ישראל".

האם החוזה החדש גם יגרום לו להתפרנס כעת בכבוד מהמקצוע? "מי שחושב על כסף לא נמצא בתחום הנכון. עדיף לו להיות רואה חשבון או משהו", ענה לוי בחיוך והסביר: "זו השקעה כלכלית מטורפת, במיוחד אם אתה רוצה להיות מקצוען. בין האימונים אין לך בכלל כוח לעבוד או בקושי לעמוד על הרגליים. זה מאוד לא קל, זה עוד מכשול בדרך, אבל גם עליו מתגברים. אם אני אלחם בתדירות סבירה - אז אוכל לחיות מזה באופן יפה. להחזיר השקעה ייקח לי הרבה שנים, אבל אם אמשיך לנצח - אולי יום אחד אצא מרווח".

אז מתי נתן לוי יכנס פעם נוספת לזירה, אתם שואלים? להלן התשובה יוצאת הדופן: "הרצון הוא להילחם בהקדם האפשרי. כרגע קצת כואבת לי הרגל... בעטתי באיזו גולגולת". על היחסים עם נועד להט, הישראלי האחרון ב-UFC, סיפר: "נועד חבר קרוב, הוא גר כאן גם בלאס וגאס, הוא עזר לי המון. הוא ספורטאי ענק ואני גאה ללכת בעקבותיו".