הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המהפך: מחנה האימונים ששינה את קונור מקגרגור

רגע לפני שלוחם ה-UFC חוזר לזירה, אחרי יותר משנה, זמן לחזור אחורה: לרגע שבו חווה הפסד, ובחר להתנתק מהכל - ולצאת למחנה בפורטוגל, שהחזיר אותו לפסגה. הסיפור המלא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.21 - 18:59

יותר משנה עברה מאז הפעם האחרונה שקונור מקגרגור צעד לתוך הזירה. זה קרה ב-18 בינואר, 2020, ואז הצליח להביס את דונלד סרוני. מאז היתה קורונה, קרבות ה-UFC כבר חזרו - אבל הלוחם הגדול בדורו עוד לא אמר את דברו. בין שבת לראשון, הוא יעלה להתמודדות מול דאסטין פורייה - בתקווה להמשיך על המאזן הנהדר שלו.

אבל חזרתו של מקגרגור לאוקטגון, באתר ESPN חזרו דווקא לרגע אחר - שבו חווה תבוסה. זה קרה במרץ 2016, אז נוצח ע"י נייט דיאז בלאס וגאס, וחוו את הפסדו השלישי בסך הכל בקריירה (אח"כ, הגיע גם הרביעי - מול חאביב נורמגומדוב). מקגרגור חווה כישלון, תחושה נדירה בקריירה המוצלחת שלו. אלא שמקגרגור ידע להתאושש, והרים את עצמו בדרך אופיינית.

שלושה שבועות לאחר מכן, הוא יצר קשר עם חברו, נהג האופניים קולין ביירן, וביקש ממנו עזרה. "ידעתי שאני מתקשה בקרב, בגלל חוסר הכושר שלי". ביירן, מקגרגור ואלוף נוסף באופניים - ג'וליאן דאלבי, נסעו למחנהאימונים בפורטוגל. "חשבנו שזה יהיה רק לשבוע אחד, ואז נוכל להחזיר אותו למסלול", אמר ביירן, "אבל המשכנו".

האימונים כללו ריצות ארוכות, נהיגה באופניים יחד עם ביירן ודאבלי, היו מפרכים למדי - אבל מקגרגור לא ויתר. "כשסיימנו, הוא רצה להמשיך. עשה כפיפות בטן, או דברים נוספים. והייתי צריך להגיד לו - לא, לא, סיימנו. לך הביתה, תאכל משהו, תנוח ואחרי זה נמשיך. ככה זה עובד".

שלושה חודשים לאחר מכן, מקגרגור חזר לזירה - וניצח בגדול, מול אותו נייט דיאז - והפעם בהכרעת רוב, בניצחון קל בהרבה. הגדול מכולם הוכיח שוב שאין טוב ממנו. "המשמעת והתכנית, אלה המפתחות להצלחה", אמר מקגרגור בראיון. "אתה צריך שתהיה לך תכנית, ואתה צריך להיות ממושמע. ואני הדברים האלה".