הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשל סיבוכי קורונה: חמזאט צ'ימאייב הודיע על פרישה

הלוחם המפורסם נכנע לנגיף, הנשיא דיינה ווייט הכחיש: "הוא אמוציונלי"

ערן פלגי
ערן פלגי  02.03.21 - 10:05

הקורונה היא לא משחק ילדים, תשאלו את חמזאט צ'ימאייב - הסנסציה של ה-UFC ב-2020. הלוחם שהגיע לארגון אומנויות הלחימה הגדול בעולם עם רקורד מושלם של 0:6, הופיע מאז שלוש פעמים בזירת האוקטגון בשלושה חודשים בלבד והשיג שלושה ניצחונות - כולל נוקאאוט מרשים תוך 17 שניות.

בפוסט שהעלה באינסטגרם, צ'ימאייב הודיע על פרישה מהספורט, שלושה שבועות אחרי שנאלץ לוותר על הקרב המדובר מול ליאון אדוארדס בשל תסמינים של הנגיף: "תודה לכולם על התמיכה במסע שלי בספורט. אני חושב שסיימתי. כן, אני יודע שלא זכיתי בחגורה אבל זה לא הניצחון הכי חשוב בחיים האלה. זה אולי יעצבן אתכם אבל הלב והגוף שלי אומרים לי אחרת. תודה ל-UFC".

לאחר אותה תמונה שפרסם, הלוחם הוסיף 'סטורי' עם תמונה של דם בכיור: "אני לא יודע מה המחלה הזאת, אבל לא קל לחיות איתה".

נשיא הארגון דיינה ווייט, שהטיס את צ'ימאייב במיוחד ללאס וגאס על מנת שיקבל טיפול רפואי, הגיב לפרסומים והכחיש פרישה אפשרית: "כשהוא הגיע לפה, הרופאים דאגו לו ונתנו לו תרופות. הוא אמור לקחת את הדברים לאט, להירגע ולהתאושש, ובמקום זה הוא התאמן, הרגיש חרא ונהיה אמוציונלי מאוד ופרסם את זה. הוא לא אמור להתאמן, אבל אתם יודעים: האיש הזה הוא חיה. הוא רוצה להילחם בכל סוף שבוע ועכשיו הוא אפילו לא יכול להתאמן. הוא לא פורש".

לפי מקורביו של הלוחם, בחודשים האחרונים הוא אושפז מספר פעמים עם בעיות רפואיות רבות שנגרמו בשל נגיף הקורונה. סוכנו של צ'ימאייב אף הודה שהלוחם אמר לו: "חשבתי שאני הולך למות".

בשל הקורונה, הקרב מול אדוראס, מהלוחמים הבכירים ביותר במחלקה, נדחה בפעם השלישית - פעם אחת בשל הידבקותו של הלוחם הבריטי ועוד פעמיים בשל מצבו הרפואי של צ'ימאייב בן ה-26. אגב, בארגון כבר ויתרו על האפשרות שהשניים ילחמו בקרוב ושיבצו את אדוארדס שמחזיק בשמונה ניצחונות רצופים לקרב נגד בילאל מוחמד ב-13 במרץ.