הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הלילה: סמוטריצקי ינסה להשיג חוזה ב-UFC

הישראלי יתחרה ב"קונטנדר", ויקווה להצטרף לנתן לוי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.21 - 14:39
עולה לקרב חייו. סמוטריצקי
עולה לקרב חייו. סמוטריצקי

האם אנחנו בדרך לקבל שני נציגים ישראלים בארגון ה-MMA הגדול בעולם? עוד לפני קרב הבכורה של נתן לוי ב-UFC (ב-20 בנובמבר), ישראלי נוסף ינסה להשיג חוזה בארגון. מדובר בשמעון סמוטריצקי, שיעשה היסטוריה וייקח חלק הלילה (בין שלישי לרביעי) בתכנית "קונטנדר" של דיינה ווייט, נשיא ה-UFC.

  • שידור ישיר של הקרב הלילה ב-3:00 ב-5STARS

סמוטריצקי, בן ה-21, למעשה יתחרה בקרב המרכזי של האירוע הגדול בו ווייט יבחן את המועמדים הבולטים לחתום על חוזה. הישראלי יפגוש יריב קנדי בן 29 בשם מייק מאלוט. הוא יהיה בעצם הישראלי הראשון אי פעם שנלחם בקרב המרכזי באירוע בסדר גודל כזה (וגם אחד הצעירים אי פעם).

סמוטריצקי, שזכה לכינוי "המתנקש", עד כה לא הפסיד בקריירה המקצוענית שלו, כשהוא בא לקרב הזה עם מאזן 0:7. מנגד, מאלוט רשם עד כה 6 ניצחונות, הפסד אחד ותיקו. בעוד הישראלי צעיר יותר והקריירה שלו על פניו קצרה יותר, הקנדי לקח חלק ב-8 קרבות בלבד מאז 2011. הקרב האחרון הרשמי של כל אחד מהם היה בדצמבר 2020.

בשבועות האחרונים סמוטריצקי התאמן באחד ממכוני אומנויות הלחימה הבכירים בארצות הברית - "סינדיקייט". יחד איתו התאמן גם הישראלי שכבר שייך לסגל של ה-UFC, נתן לוי, לו כאמור כבר משוריין קרב בכורה בנובמבר. חוץ מזה, אל הלוחם הצעיר הצטרפו בימים האחרונים צוות המאמנים שלו מישראל מושיק קידר ודודי בן זקן, שיהיו בפינה שלו במהלך הקרב. בנוסף, אלוף ה-UFC לשעבר במשקל כבד פרנק מיר עזר לסמוטריצקי להתכונן לקרב החשוב.

למרות גילו הצעיר, סמוטריצקי הספיק לא מעט כאשר בעברו נלחם בארגון ה-MMA הידוע BELLATOR, זכה בעבר באליפות ישראל בג'יו ג'יטסו, אליפות ישראל בקיקבוקס, אליפות ישראל עד גיל 23 בהיאבקות קלאסית, אליפות העולם ו-3 פעמים אליפות אירופה לנוער בג'יו ג'יטסו ברזילאי. כעת, הוא יקווה להגיע לבמה המרכזית של אמנויות הלחימה.