הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הבמה הגדולה ביותר: הדרך של נתן לוי ל-UFC

מהאימונים עם שי חי ועד וגאס. על הגשמת החלום של הישראלי

צחי בניטה  20.11.21 - 11:46

תגיות: UFCנתן לוי

נתן לוי הלוחם הישראלי בזירת הקרבות הגדולה בעולם, יילחם הלילה בקרב הבכורה ב-UFC נגד רפא גארסיה המקסיקני.

עשרות אם לא מאות אלפי לוחמי אומנויות לחימה חולמים להגיע יום אחד ל-UFC. מאות לוחמים בכל שנה מתקרבים אל עבר החלום ורחוקים ניצחון או שניים מחתימה בארגון הזוהר ששווה מיליארדים. רק בודדים, יחידי סגולה, מצליחים להגשים את החלום ולהשיג חוזה ב-UFC. עד כמה שזה קשה יעידו שני לוחמים ישראלים שהתחרו השנה בסדרת הכשרונות "הקונטנדר", הפסידו בצורה לא פשוטה, וזיכו את יריבם בחוזה ה-UFC.

הישראלי שכן הצליח הוא נתן לוי, כשמאזן הקרבות שלו כולל שישה ניצחונות ללא הפסד בנוסף לארבעה ניצחונות בקרבות חובבנים. לוי בן ה-30, תושב הרצליה, החל את דרכו באומנויות לחימה אצל כוכב הריאליטי לשעבר ומאמן הקראטה, שי חי. מהר מאוד לוי גילה את שיגעון ה-UFC והציב לעצמו מטרה ברורה להגיע לשם תוך כמה שנים. לוי יצא למסעות מפרכים בארה"ב של חודשים ארוכים כדי להתאמן ולהילחם במתקנים המפוארים בלאס וגאס. אחרי סדרת ניצחונות השתקע באופן קבוע בווגאס יחד עם בת זוגו דנה.

בשנה שעברה, כשהוא מתכונן לקרב הקשה בקריירה שלו בארגון LFA, קיבל קריאה מה-UFC להילחם בהתראה קצרה של מספר ימים בסדרת "הקונטנדר". ניצחון מרשים בחניקה הקנה לו את החוזה המיוחל. לוי יהיה הישראלי השלישי שיילחם ב-UFC אחרי מוטי הורנשטיין ונועד להט ויהיה הישראלי היחיד בעת הזו שמקפץ בזירת הכלוב.

לוי לא רק לוחם נהדר אלא גם נחשב לנעים הליכות, צנוע ואהוד מאוד בקרב קהילת הלחימה בישראל. הוא מאוד נגיש ומתחזק דף אינסטגרם פופולארי שמונה מעל 109 אלף עוקבים. בתחום המדמם, מלא האגו ורווי הסכסוכים, הופך לוי לקונצנזוס מבחינת הקהל הישראלי שמלווה אותו בשנים האחרונות.

מבחינת לחימה למרות שלוי הגיע מרקע העמידה, נקודת החוזק שלו באופן מפתיע היא דוקא בקרקע. הוא מצליח לשלוט ביריביו לא פעם במימד ההיאבקות ויודע גם לתרגם את השליטה בקרקע להכנעות כפי שביצע בקרב הקודם שלו.

על יריבו המקסיקני נתן אמר: "החיסרון הגדול ביותר שלו הוא האיטיות. אני מאמין שאם אשאר מהיר, חד ואשמור על הטווח אני אנצח". עוד טוען נתן: "החוזקה שלו היא היכולת לתפוס אותי במכה אחת טובה. הוא יבוא להתאבד אחרי שני ההפסדים שלו".

והוא יודע על מה הוא מדבר. בזירה ה-UFC אין ניצחונות בטוחים וכל הלוחמים השיגו דבר או שניים בקריירה שלהם. יריבו גארסיה הגיע ל-UFC עם מאזן מושלם של 0:12, כשהוא האלוף בארגון הצמרת של מקסיקו. ב-UFC הסיפור אחר, הוא הפסיד בשני הקרבות שלו וכעת נלחם על חייו כדי להמשיך להופיע בכלוב של הארגון הגדול בעולם.

נקודת האור של לוי היא האינטליגנציה הגבוהה והיכולת להבין וליישם תכנית קרב מתאימה. בקרבות בהם נקלע לוי למשבר, הצליח לצאת בזכות רוח לחימה והרבה מאוד חוכמת קרב. נקודה חשובה נוספת זה הצוות שמלווה אותו ממכון "סינדיקייט" שנחשב לאחד המכונים המתפתחים והמתקדמים כיום בארה"ב ומלווה את לוי מהיום הראשון שלו בארה"ב.

בשיחה שלי עם נתן השבוע הוא שיתף עד כמה התמיכה שהוא מקבל מלוחמי ה-UFC גבוהה. מייקל קיאסה, שיילחם באירוע ונחשב לאחד הלוחמים המפורסמים שבהם, נחשב לחבר קרוב ויהיה לצד נתן בקרב. בקרב המרכזי תילחם האלופה לשעבר מישה טייט, שמתאמנת במכון עם הישראלי ומתעניינת במצב הנשים הלוחמות בישראל והיתה לאדם הראשון שבירך את נתן כשניצח בקרב הבכורה שלו ב-2013, בעוד היא היתה אלופת ה-UFC.

לדעות ופרשנויות נוספות - היכנסו לקבוצת הפייסבוק של קהילת ה-MMA הוותיקה בישראל.