הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערב יוקרתי: כל מה שמחכה לנו ב-UFC 273

שני קרבות אליפות ומפגש קריטי במשקל חצי-בינוני: לקראת אחד מאירועי השנה

גבע ינקלביץ'  09.04.22 - 11:30

תגיות: UFC 273

חיכינו הרבה וזה סוף סוף הגיע: היום בלילה (בין שבת לראשון) יצא לדרך UFC 273, שעל פי הקארד המרכזי שלו, אמור להיות אחד האירועים הגדולים של ה-UFC השנה (אם נוציא מהמשוואה את UFC 274, שעוד יקבל את הבמה שלו כשיגיע זמנו). שני קרבות אליפות וקרב נוסף בין מועמדים לחגורה מחכים לנו באירוע שיתרחש בג'קסונוויל ורגע לפני שהוא קורה, זה הזמן לעבור על הקרבות המרכזיים שיחכו לנו בפלורידה.

אלכנסדר וולקנובסקי נגד צ'אן סאנג יאנג (על החגורה במשקל נוצה)
הקרב המרכזי של הערב ואחד מהמסקרנים ביותר שהיו בזמן האחרון, בין האלוף במשקל נוצה לבין "הזומבי הקוריאני", שיחפש להפוך לאלוף UFC לראשונה בקריירה. מצד אחד וולקנובסקי, שזכה בחגורה שלו בסוף 2019, כשגבר על מקס הולוואי, לא הפסיד קרב מאז, שימו לב, מאי 2013, אז רשם את ההפסד היחיד שלו בקריירה, נגד קורי נלסון. מצד שני? "הזומבי" לא קיבל את הכינוי שלו יש מאין.

צ'אן סאנג ידוע כאחד מהלוחמים האלה שפשוט מסרבים ליפול. אלה שאגרופים ובעיטות הם לא מה שיזעזעו אותם, ממש כמו, ובכן, זומבי. בקרבות שלו, הקוריאני הצליח להתחמק מ-55% מהמכות שנזרקו לעברו, כשבשאר הזמן, הוא פשוט ממשיך להתקדם לכיוון יריבו, ללא קשר לאגרופים שסופג בדרך. הפעם האחרונה בה הפסיד צ'אן סאנג בנוקאאוט הייתה לפני כשלוש וחצי שנים, אז רשם את ההפסד החמישי בקריירה שלו.

אז נכון, וולקנובסקי הוא הפייבוריט לקרב, לאחר שהוכיח לא פעם שהיכולת שלו להתחמק מתרגילי הכנעה (צפו בנגן הוידאו למעלה בקרב שלו נגד בריאן אורטגה) גדולה כמעט כמו היכולת שלו לחמוק מאגרופים (כ-60% מהמכות של יריביו לא פוגעות בו), אבל לקוריאני יש את היכולת להמשיך להתקדם ולהיות אגרסיבי, למרות אגרופים קטלניים שפוגעים בו והקרב בין השניים צפוי להיערך ברובו על הרגליים (שניהם כמעט ולא מנסים לבצע טייקדאונס או הכנעות בקרבות שלהם), כך שאגרופים ובעיטות יהיו שם המשחק.

פיוטר יאן נגד אלג'מיין סטרלינג (על החגורה במשקל תרנגול)
הקרב שמהווה שחזור לקרב האליפות של UFC 259, אז סטרלינג היה זה שניצח, לאחר שספג ברך לא חוקית מיאן (צפו בנגן הוידאו למטה). מאותו הרגע החלה היריבות המרה בין השניים, שתגיע לשיא בהתמודדות שלפני הקרב המרכזי בג'קסונוויל.

אז מה מבחינת היכולת של הלוחמים במתומן? ובכן, ההפסד של יאן ב-UFC 259 היה השני שלו בקריירה בלבד והראשון שלו ב-UFC. את כל 16 הקרבות הנותרים שלו הוא ניצח, תוך שהוא מספק 5.98 מכות משמעותיות בממוצע לקרב וסופג 4.14 כאלה (מול 2.2 בלבד שסופג סטרלינג). המשמעות: יאן סופג כמעט פי 2 יותר מכות מסטרלינג, תוך שהוא מנצח אחוז גבוה יותר של הקרבות שלו.

עם זאת, "הפאנק מאסטר" נמצא ברצף של שישה ניצחונות רצופים, כשב-2 מתוכם ההכרעה הגיעה דרך הכנעה. סטרלינג רושם יותר ניסיונות הכנעה מיאן וגם רושם יותר טייקדאונס פר קרב. אז איפה הבעיה? יאן חסם 89% מהניסיונות של יריביו להפלה, כשהוא מדייק ב-61% מהניסיונות שלו. על פי כל אלה, ביום שבת החגורה אמורה לעשות את דרכה חזרה ל"נו מרסי".

צפו בקרב הראשון בין השניים>>>

חמזאט צ'ימאייב נגד גילברט ברנס (קרב במשקל חצי בינוני)
אחד הקרבות היותר מעניינים בערב הזה, ולו רק בגלל הדיסוננס בין המיקומים של השניים ברשימת הטוענים לכתר לבין זהות הפייבוריט לנצח בקרב. צ'ימאייב נמצא במקום ה-11 ברשימת הלוחמים במשקל חצי בינוני, כשמנגד, ברנס ניצב שני באותה הרשימה. למרות זאת, כל סוכנות הימורים על הפלנטה הציבה את הצ'צ'ני כפייבוריט לנצח, וזה לא הגיע יש מאין.

הלוחם, שעבר לגור בשבדיה בגיל 18, רשם עשרה קרבות בקריירה, כשהוא מנצח כל אחד מהם. לא רק זאת, צ'ימאייב ניצח שבעה מאותם עשרה קרבות כבר בסיבוב הראשון של ההתמודדות. אולי הסמן הכי גדול לדומיננטיות של צ'ימאייב שראינו במתומן של דיינה ווייט עד כה היה בקרב האחרון שלו נגד לי ג'ינגליאנג (צפו בנגן הוידאו למטה), אז הרים הצ'צ'ני את יריבו תוך הוא מדבר אל ווייט שהיה מחוץ לכלוב, הטיח אותו ברצפה וסיים את ההתמודדות בחניקה אחורית.

למרות זאת, לצ'ימאייב יש ארבעה קרבות בלבד ב-UFC וברנס הוא האתגר הגדול ביותר שלו עד כה. הברזילאי, לו ניסיון עשיר הרבה יותר במתומן, ניצח 20 מ-24 הקרבות שלו בקריירה, כשאף לא אחד מארבעת ההפסדים שלו הגיע דרך 'סאבמישן'. עם 5.81 ניסיונות הכנעה של צ'ימאייב בממוצע לקרב, נראה כאילו הוא יתקשה להתמודד נגד ברנס, לו ניסיון רב הרבה יותר בג'יו ג'יטסו ברזילאי. אז איפה צ'ימאייב יתעלה על יריבו? על הרגליים.

שימו לב לנתון הבא: בקרב ממוצע שלו, צ'ימאייב מנחית 8.68 מכות משמעותיות על יריביו כשמנגד, הוא סופג 0.08 בלבד. 0.08 מכות משמעותיות לקרב. מדובר במספר לא סביר, שמדגיש את הדומיננטיות שלו. דבר אחד בטוח בקרב הזה: המנצח מבין השניים יעשה צעד משמעותי מאוד בדרך לקרב אליפות נגד הלוחם הטוב ביותר בארגון - קמארו אוסמן.

צפו בצ'ימאייב מביס את ג'ינגליאנג>>>

מלבד שלושת מפגשי הענק האלה, מחכים לנו גם שני קרבות נוספים בקארד המרכזי, כשמקנזי דרן תתחרה נגד טשיה טורס בקרב נשים במשקל קש, בעוד וינק פישל יילחם נגד מארק מאדסן במשקל קל. בקרבות המוקדמים לקארד המרכזי נקבל שני מפגשים בולטים נוספים, כשהקרב של ג'אירזיניו רוזנסטרייק נגד מרצ'ין טיבורה בוטל, בשל מחלה של טיבורה, יומיים לפני האירוע.