הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בסיבוב הראשון: אוליביירה גבר על גייצ'י

צפו: הברזילאי הימם עם חניקה, אך איבד את החגורה. נוקאאוט אדיר לצ'נדלר

גבע ינקלביץ'  08.05.22 - 11:17

תגיות: UFC 274

שבועות רבים המתינו אוהדי ה-MMA ברחבי העולם ל-UFC 274 וכשהוא הגיע, הם קיבלו שני קרבות אדירים, שישנו את פני הארגון וישפיעו על זהות האלופים העתידיים. במוקד: אחרי שאיבד את החגורה שלו כי לא הגיע במשקל המתאים, צ'רלס אוליביירה גבר על ג'סטין גייצ'י בחניקה אחורית כבר בסיבוב הראשון של הקרב, והוא כעת המועמד הראשון לקרב על החגורה הריקה. בנוסף, מייקל צ'נדלר הביס את טוני פרגוסון, עם בעיטה קדמית לפנים. הקרב בין ג'ו לאוזון ודונלד סרונה בוטל בעקבות מחלה של האחרון.

צ'רלס אוליביירה ניצח את ג'סטין גייצ'י בחניקה אחורית
פחות מחמש דקות לקחו לברזילאי לרשום ניצחון נוסף, 11 ברציפות, אבל הוא עשה זאת אחרי שהופל לקרקע על ידי גייצ'י מספר פעמים, בהן האמריקאי הפתיע את אוליביירה עם אפרקטים והוקים. לבסוף, כל מה ש"דו ברונקס" היה צריך, היה אגרוף אחד, שהפיל את גייצ'י לרצפה ואותו ניצל לוחם הג'יו ג'יטסו הברזילאי כדי לזנק על יריבו, לחנוק אותו ולסיים את הקרב תוך קצת פחות משלוש וחצי דקות.

בגלל שנכשל בשקילה שלו אתמול, אוליביירה אומנם ניצח, אבל לא שמר על החגורה שלו במשקל קל, משום שזו נלקחה ממנו כעונש על כך שהגיע לקרב כשהוא שוקל 0.22 קילוגרם יותר משהיה אמור. כעת, לאחר הניצחון של הברזילאי, החגורה במשקל קל היא ללא בעלים ואוליביירה יהיה הראשון לקבל הזדמנות לזכות בה בחזרה, מול יריב שיוכרז בהמשך. צפו בקרב המלא בנגן הוידאו למעלה.

מייקל צ'נדלר ניצח את טוני פרגוסון בנוקאאוט (בעיטה קדמית לפנים)
הקרב החל בשליטה של פרגוסון על הרגליים, אבל מחצית הדרך לתוך הסיבוב הראשון, צ'נדלר רשם טייקדאון, בעזרתו עמד מעל פרגוסון לשארית הסיבוב. למרות השליטה המסוימת של פרגוסון, שאף הפיל את יריבו בסיבוב הראשון, הקרב הסתיים לבסוף עם בעיטה קדמית של צ'נדלר שהפילה את פרגוסון לרצפה תוך רגע, לנוקאאוט מהדהד וענק.

בסיום הקרב צ'נדלר סימן את המטרות הבאות שלו: "הוכחתי שוב שמגיע לי קרב אליפות, כל אוהדי ה-UFC ברחבי העולם רוצים לראות אותי נגד צ'רלס אולביירה או ג'סטין גייצ'י, אבל אם לדיינה ווייט יש בעיה קלה בקבלת ההחלטות, אז יש אדם אחד שאני רוצה להילחם בו - קונור מקגרגור, אתה צריך לחזור מתישהו, אז כשתעשה את זה, אני מחכה לך!".

צפו בקרב המלא>>>

קרבות נוספים בקארד המרכזי
בקרב שקט וכמעט חסר אירועים, אובינס סיינט פרו גבר על אגדת ה-MMA, שוגאן רואה, ברבע שעה שלא התקבלה יפה על ידי הקהל בפיניקס. קרב נוסף שאיכזב הערב, בצורה גדולה מאוד, היה האירוע המרכזי המשותף, בו קרלה אספרזה הפכה להיות האלופה במשקל קש, אחרי שגברה על רוז נמאיונאס בהחלטת שופטים מחולקת, בתום חמישה סיבובים בהם לא קרה הרבה. ריאיון הניצחון של אספרזה נבלע בתוך הבוז שהקהל שרק לשתי הלוחמות.

בנוסף, רגע מרגש נרשם הערב, כשדניאל קורמייה, אחד הלוחמים הגדולים שהיו בארגון ופרשן של ה-UFC היום, הוכרז כמי שייכנס להיכל התהילה של הארגון בקרוב מאוד. קורמייה הוא אלוף לשעבר במשקל חצי כבד ובמשקל כבד והיה הלוחם השני בהיסטוריה, אחרי מקגרגור, שהחזיק שתי חגורות UFC במקביל.