הוחלט: הספורט היחידני ישוב אחרי יום העצמאות

בתום ישיבה של משרדי הבריאות והספורט התקבלה החלטה שענפים כמו טניס ואופניים יוכלו לחזור מהשבוע הבא. ענפים שכוללים מגע כמו ג'ודו ייבחנו בהמשך. השרה רגב: "שלב ראשון בחזרה לשגרה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.04.20 - 14:06

תגיות: אופנייםטניס

תחילת כתבה

אומנם לא ברור מתי יחזרו הכדורגל והכדורסל צפויים לחזור, אך נראה שבכך זאת יש אור בקצה המנהרה בנוגע לספורט הישראלי. בשיחת זום בין השרה מירי רגב, מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי, סגן מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו, רמ"ט הלוטר  במל״ל יגאל סלוביק, ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב הוחלט שענפי הספורט היחידניים שלא כוללים מגע יחזרו אחרי יום העצמאות.

על פי הסיכום, מיד לאחר יום העצמאות, ניתן יהיה להניע את מרבית שלב א' בתכנית שהגיש משרד התרבות והספורט הכולל את ענפי הספורט היחידני: ריצה, קפיצה לרוחק ולגובה, הדיפת כדור ברזל, מוט. אופניים, גולף, גלישת גלים, שיט, חתירה, סקי מים, טניס, טיפוס ספורטיבי, טריאתלון, כדורעף חופים, ניווט, קיאקים, קשתות, רכיבת סוסים, טיסנאות, התעמלות קרקע ומכשירים, שחייה, כדורמים, טניס שולחן, סיוף, קליעה, הרמת משקולות, פיתוח גוף, כדורת, גלגיליות אומנותי, ביליארד, סקווש ובדמינגטון.

כמו כן, ענפי הספורט התחרותיים (כדורגל, כדורסל, כדור-יד, כדורעף) ישובו לפעילות של אימונים יחידניים בחלוקה לאזורים מתוחמים, ללא מגע בין המתאמנים ותוך שמירה על מרחק פיזי: אימוני כושר וכוח, קליעה לסל, בעיטות לשער, דריבלים, ריצות ספרינט, קפיצות וכו'. עוד סוכם כי לאחר יום העצמאות יתקיים דיון על אימוני אומנויות הלחימה, שמתקיים בהם מגע גופני, ועל פתיחת חדרי הכושר לפעילות מצומצמת, בכפוף לשיפור במצב התחלואה בציבור ולקצב ההידבקות.

כזכור, רק אתמול הספורט הישראלי סער לאחר אמירתו של פרופסור גרוטו על כך שהספורט המקצועני לא צפוי לשוב בחצי השנה הקרובה: "בחצי השנה הקרובה לא יהיה פה ספורט מקצועני שיש בו מגע. לא נתפשר על מסכות ומרחק של שני מטרים. לא חושב שאפשר לבנות על זה שיהיה שינוי משמעותי".

עם זאת, במקביל, נראה שמשרד הבריאות הולך ומיישר קו השרה רגב, והצעד נעשה כחלק מהתוכנית של משרד הספורט להגדיר את הספורטאים בישראל כעובדים חיוניים, זאת על מנת שיוכלו לחזור לפעילות בהקדם האפשרי.

"אחרי תקופה ממושכת במהלכה הוקפאה לחלוטין פעילות הספורט, אני שמחה שמשרד הבריאות נענה לבקשתי להחזיר את האימונים לענפי הספורט היחידניים תוך הקפדה על ההנחיות, שמירה על מרחק פיזי בין המתאמנים וללא כל מגע", הכריזה שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב. "צעד זה הינו שלב ראשון ממתווה החזרה לשגרה של עולם הספורט שהגשתי ואני אפעל יחד עם משרדי לממש בקרוב את יתר השלבים באופן הדרגתי ובכפוף לשיפור במצב התחלואה במדינה".