פופוביץ' בארץ: "עוקבים אחרי ישראלים כל הזמן"

צפו. המאמן האגדי הגיע ליורובאסקט בהיכל ואמר לערוץ הספורט: "כולם מכירים את מכבי ת"א. החום והלחות מזכירים את סן אנטוניו"

דניאל זילברשטיין ומשה פרימו  02.09.17 - 18:45
תחילת כתבה

מאמן סן אנטוניו, גרג פופוביץ', הגיע לביקור קצר של ארבעה ימים בישראל – כך נודע לאתר ערוץ הספורט. הגעתו של האיש שהוביל את הספרס לחמש אליפויות ונבחר שלוש פעמים למאמן העונה ב-NBA  נשמרה בסוד במשך כחצי שנה ועד לרגע האחרון לא היה ברור אם אכן תתרחש.

כזכור, עוזרו של פופוביץ' הוא אטורה מסינה, מאמן נבחרת איטליה, הנמצאת בישראל במסגרת יורובאסקט 2017. המאמן האגדי הגיע הערב להיכל הספורט ביד אליהו כדי לצפות במשחקה של איטליה נגד אוקראינה. גם מייק בודנהולזר, מאמן של אטלנטה הוקס, נמצא בישראל על מנת לעקוף אחרי גרמניה ואיטליה בהם מופיעים דניס שרודר ומרקו בלינלי המשחקים אצלו ב-NBA.

גורמים שונים מסרו כי פופוביץ' הספיק להיפגש אמש לארוחת ערב עם מאמן מכבי תל אביב החדש, נבן ספאחיה. ספאחיה שימש בשנים האחרונות כעוזר מאמן מאמן אטלנטה מייק בודנהולזר, שהיה עוזרו של פופוביץ' בספרס במשך כמעט שני עשורים. נבדקת האפשרות שפופוביץ' יקיים הרצאה לחברה גדולה במשק הישראלי.

"לדעתי עשיתי כבר 50 סלפיים בדקה", התלוצץ פופוביץ' בראיון לערוץ הספורט. "אני נהנה מאוד בישראל, מנסה להספיק כמה שיותר בארבעה ימים שאני פה. באתי לראות את מסינה ואת מרקו בלינלי. אני אוהב את מסינה, הוא היה מאמן מצוין, זה נהדר לבוא לפה.  אני מתרגל לחום וללחות בישראל, זה ככה גם בסן אנטוניו".

על האפשרות שנראה יותר ישראלים ב-NBA למעט עמרי כספי, אמר המאמן המעוטר: "יש שחקנים טובים בכל העולם, גם בישראל ואנחנו עוקבים אחרי כולם. אישית אני עוקב אחרי טורניר היורובאסקט עוד משנות השמונים. כולם מכירים את מכבי תל אביב ואת ההיסטוריה המפוארת שלה".