$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לורנזו בראון הוא הרכז המושלם, אחד מהשישה הטובים ביורוליג"

ההשתלבות בספרד ("היה חכם מהאימון הראשון"), הסערה שעדיין סביבו ("לא אמור לייצג אותנו") וההתאמה למכבי ת"א ("יכול לשחק עם בולדווין"). עיתונאים ספרדים בראיון לערוץ הספורט

סער שהם
סער שהם  16.09.22 - 23:20

עולם הספורט, כך כולנו כבר יודעים, לא יפסיק לייצר סיפורים. בשבועיים האחרונים באליפות אירופה לכדורסל 2022 קיבלנו כבר אין סוף עלילות, תהפוכות ותסריטים שהיה אפשר רק לדמיין לפני כן.

במרכז אחת מאותן עלילות שייזכרו מהטורניר הענק עומד רכז מכבי ת"א, לורנזו בראון - מי שהכללתו בנבחרת ספרד הסעירה את המדינה כולה הפך בתוך מספר שבועות מנטע זר בסגל אפרורי לאחד הכוכבים הגדולים ביותר של לה רוחה בדרך לגמר מול צרפת. 

כוכב זר: לאן יקח בראון את נבחרת ספרד?

"הגישה כלפיו השתנתה במהלך הטורניר. כל מה שחשוב ברמות האלה הוא לנצח וכעת ספרד נלחמת על מדליה", סיפר לערוץ הספורט מאמן הכדורסל והעיתונאי הספרדי פיטי הורטאדו. ואכן, יש סיבה טובה לשינוי האווירה סביב הרכז האמריקאי - בראון השתלט לחלוטין על עמדת הרכז בחמישייה של סרג'יו סקאריולו, הפך למוציא לפועל העיקרי בקו האחורי ויצר שיתוף פעולה אדיר עם ווילי הרננגומס, כזה שהפך את השילוב בינהם לכמעט בלתי ניתן לעצירה עד כה בטורניר.

נבחרת ספרד תמיד הייתה חבורה לוחמת עטורת ניסיון ואופי שמנצח משחקים, אך דווקא מי שתחילה היה לא רצוי אפילו על ידי הקפטן הספרדי האגדי רודי פרננדס, היה זה שברגעים קשים במיוחד הוביל להמשך הנראטיב המוכר. "הרעש החיצוני פשוט לא מפריע לי", התרגש בראון אחרי תצוגת ענק בשמינית הגמר עם 28 נקודות ו-8 אסיסטים (12 ו-2 בהארכה בלבד) מול ליטא, "אכפת לי רק ממה שחבריי לחדר ההלבשה מרגישים לגביי. הם אוהבים אותי ואני אוהב אותם, אני עכשיו חלק מהמשפחה. אני לומד הרבה בכל יום ויום, זה פשוט מדהים איך הנבחרת קיבלה אותי".

כעת, לפחות במובן הספורטיבי, ספרד כולה מרוצה מהרכז שמספק טורניר מרשים במיוחד של 14 נקודות ו-6.7 אסיסטים בממוצע למשחק. "בראון השתלב טוב בנבחרת", סיפר לערוץ הספורט כתב 'DAZN' ו'באסקטניוז', מיגל לויס וידאל, "הוא הוכיח שהוא חכם כבר מהאימון הראשון, הוא הבין איך הנבחרת הזו עובדת. הוא הבין שרודי פרננדס, סרחיו יול והאחים הרננגומס הרבה לפניו בכל הקשור לתפקיד שלהם בחדר ההלבשה. הוא הצליח להסתגל תוך מספר שבועות ואיפשר לסרג'יו סקאריולו להעניק לו תפקיד של שחקן מפתח. הוא כבר הוכיח את עצמו".

בכל אופן על אף רגיעת הסערה בנושא אזרוח הרכז בעקבות הצלחת לה רוחה, עדיין קיימת לא מעט ביקורת סביב הנושא. "אין ספק שהוא שחקן איכותי, אבל הוא לא אמור לשחק בספרד", טען לויס וידאל, "לורנזו מעולם לא ביקר פה אפילו, לתת לשחקן דרכון למדינה שאין לו קשר אליה זה אמנם חוקי, אבל פשוט לא הוגן". במקביל, הורטאדו אמר מצידו: "המצב האידיאלי הוא ששחקן יהיה באותה מדינה למשך כמה שנים, ככה זה עובד טוב יותר. המקרה של לורנזו מיוחד, ולכן גם אנשים מופתעים".

בסופו של דבר, כשחגיגת אליפות אירופה תגיע אל סיומה בראון יקח את המטוס מברלין לתל אביב, יצטרף להכנות של קבוצתו החדשה לקראת 22/23 ויקווה להמשיך בכושר האדיר שלו מהטורניר המרגש. לבראון תהיה משימה לא קלה, והוא יהיה חייב להיות אחד ממנהיגי התל אביבים, שיקוו להתאושש בדרך לעונה טובה יותר מאשתקד.

"הוא אחד מששת הרכזים הטובים ביותר ביורוליג", ניתח הורטאדו, "עם זאת הוא שחקן שצריך אווירה נוחה ובמכבי יש הרבה לחץ, זה מועדון גדול שמכוון גבוה. לורנזו צריך טיפול טוב מצד המאמן, סקאריולו עושה בו שימוש מאוד חכם - הוא נותן לו את התפקיד המרכזי, לורנזו צריך את זה. הוא יוכל לשחק עם ווייד בולדווין, אבל המאמן יהיה חייב למצוא לכל אחד תפקיד משלו, בעיניי הוא הרכז המושלם. בולדווין צריך לשחק כמספר 2".

"כולם יודעים למה הוא מסוגל ואני לא מופתע ממה שהוא מציג באליפות", אמר מצידו לויס וידאל, "אני מאמין שבמכבי ת"א התפקיד שלו יהיה יחסית דומה לזה שהיה לו כששיחק בכוכב האדום בלגרד. בספרד בכל אופן הוא הפך לאחד הרכזים הכי דומיננטים שהיו לנבחרת בשנים האחרונות. לורנזו היה חכם מספיק כדי לשים את הנבחרת מעל לאגו שלו עצמו, אבל אני בכל מקרה מאמין שהיינו יכולים להגיע לשלב הזה גם בלעדיו".