הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מגלה עתידות: מי תנצח בין מכבי לסכנין?

נעזרנו במנג'ר על מנת לחזות את התוצאה של המשחק המרכזי. התשובה בפנים

מתן שקרוב  01.01.18 - 18:33

תגיות: football manager

תחילת כתבהמשחק המנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (שני) ייצא לדרך המפגש בין מכבי תל אביב לבני סכנין. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר בערוץ הספורט), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

בשבוע שעבר הסימולציה שניתחנו עסקה במשחק בין מכבי חיפה להפועל ב"ש באצטדיון טרנר, ואכן הפועל ב"ש ניצחה את המשחק בצורה משכנעת. המשחק הערב מעניין לא פחות ומפגיש בין הכוח העולה של מכבי ת"א במשחקים האחרונים, לבני סכנין שתהיה חייבת תוצאה טובה על מנת להרגיע קצת את הרוחות בקבוצתה. במקרה הזה, בני סכנין תגיע כדי לשחק סגור ולנסות לכפות על מכבי ת"א את צורת המשחק שהיא רוצה ולנסות להצר את צעדיהם של השחקנים החשובים של מכבי כדי לצאת עם נקודות מהמשחק הקשה הזה. אז בואו נראה מה המשחק מראה לנו הפעם.

מכבי ת"א אמורה להגיע למשחק הזה ביכולת התקפית משופרת לאחר ששיחקה מעט טוב יותר במשחקיה האחרונים. ניק בלקמן ווידאר קיארטנסון מובילים את ההתקפה של הצהובים ורוצים שוב לחזור למאבק הצמרת. במשחק הזה מכבי ת"א צפויה לשלוט והדבר ניכר גם בסימולציה שערכנו כאשר ההתקפות רובן היו של הצהובים. הצורה שמכבי ת"א משחקת יכולה להשתלם לה די מהר אם היא תדבוק בה ולא תיגרר לקצב של בני סכנין, והדוגמא לכך ניכרת גם במנג'ר שבדקה ה-25 התקפה נהדרת של מכבי ת"א הופכת לשער יתרון של ניק בלקמן.

בהמשך מכבי ת"א שולטת שוב ללא עוררין וכמו שמראה הסטטיסטיקה: מאיימת בהיקף גדול לעבר השער. בפתיחת המחצית השנייה קיארנטסון מראה כי הוא בכושר טוב, בדיוק כמו שהוא מראה כיום למכבי וכובש את השער השני . מכאן המשחק המשיך להתנהל באותה הצורה למרות השער המצמק של שלומי אזולאי כשמונה דקות מן הסיום. 

מבחינה טקטית סכנין ניסתה לסגור את מובילי הכדור של מכבי ת"א, דבר שהיא תצטרך לעשות גם הערב כדי לנצח וכדי לחנוק את אספקת המסירות לקיארטנסון ובלקמן בהתקפה. בסופו של דבר אנחנו מקווים למשחק טוב ומלא באירועים, ועדיף שיהיו כמה שיותר מהם על הדשא ולא מחוצה לו כמו במשחקים הקודמים בין הקבוצות. מהצד השני סכנין תנסה לנצל את המהירות ההתקפית שלה בצדדים כדי להביך את ההגנה של מכבי ת"א, ותנסה ליצור משולש חזק באמצע המגרש.

דבר נוסף שיכול לעזור לבני סכנין הוא הקהל שלה, שבדרך כלל מגיע למשחקים מול הגדולות בהמוניו במשחקי הבית, ועוזר לה כשהיא צריכה אותו. הכל ייקבע על הדשא, אך לפי המנג'ר, מכבי ניצחה.