הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מגלה עתידות: מי תנצח בין מכבי לנתניה?

נעזרנו במנג'ר על מנת לחזות את התוצאה של המשחק המרכזי. התשובה בפנים.

מתן שקרוב  09.01.18 - 15:14

תגיות: football manager

תחילת כתבה

משחק המנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (שני) ייצא לדרך המפגש בין מכבי תל אביב למכבי נתניה. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר בערוץ הספורט), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

אחרי המשחק הנפלא ביניהן בסיבוב הראשון של הליגה, מגיעות הערב מכבי ת"א ומכבי נתניה למפגש השני בניהן העונה בסיטואציות מעט הפוכות. מכבי נתניה קצת ירדה מהיכולת המצויינת שאפיינה אותה העונה וצריכה לחזור לעצמה דרך ניצחון על מכבי ת"א הערב. מכבי ת"א לעומת זאת מחפשת לנצח כדי להתקרב עוד קצת אל הצמרת הגבוהה ולחזור להוות איום על תואר האליפות של הפועל ב"ש. כרגיל כמו בכל שבוע, גם הסימולציה היום נעשתה על פי ההרכבים המשוערים למשחק הערב.

במכבי ת"א יודעים כי מי שצריך להיות אחד מהמוציאים לפועל בקבוצה למשחק הערב הוא וידאר קיראטנסון, ואכן גם בסימולציה הוא הראה את היכולת הזו שלו שכבש שער ממש בפתיחת המשחק. נתניה קבוצה שידועה בלחץ הבלתי פוסק שהיא מפעילה על היריבה, ולמרות חסרונו של עלי מוחמד הערב, אביב אברהם יכול למלא את מקומו ועושה זאת טוב מאוד גם במשחק המנג'ר. בהמשך למרות הניסיונות של נתניה לחזור מהפיגור המוקדם, קיארטנסון עשה זאת שוב והוכיח כי השילוב שלו עם דסה עובד טוב גם במנג'ר, שילוב שמכבי ת"א ללא שום ספק תמתין לו הערב.

אחת מן המעלות הגדולות של אביב אברהם לאורך העונה הייתה ההצטרפות שלו מהקו השני להתקפות של מכבי נתניה, גם בסימולציה שערכנו הוא עשה זאת נהדר וכבש את השער המצמק של נתניה עוד לפני המחצית. מכיוון ששתי הקבוצות משחקות פתוח עד כמה שניתן, כך שלפי הסימולציה, כמו במשחק הראשון בין השתיים העונה אנחנו צפויים למשחק רב שערים. גם בסימולציה הדבר ניכר מכיוון והתוצאה הייתה 1:2 במחצית.
במחצית השנייה המשחק קצת נרגע, אלא שאז קיארטנסון הוכיח שהוא יודע גם לבשל ובמהלך יפה סידר במסירת רוחב את השלישי לבלקמן. בכלל, נראה כי למכבי ת"א השיבוץ של שני החלוצים הללו עובד יפה ביחד, גם במשחקים האחרונים בליגה.

לקראת הסיום יכל דיא סבע לצמק את התוצאה אך החמיץ ברשלנות, וברור שמכבי נתניה תצטרך תפוקה טובה ממלך השערים שלה היום על מנת להיות פקטור במשחק. דקה לקראת הסיום, כשמכבי נתניה כבר עייפה, הגיע בלקמן וניצל בישול נוסף של קיארטנסון על מנת לסגור את המשחק. בסיכומו של דבר מכבי ת"א מנצלת היטב את מערך חמשת הקשרים שלה, ותוכל לעשות זאת גם הערב באצטדיון בנתניה.

האווירה באצטדיון תהיה נפלאה, ועל פי המשחק מכבי ת"א תהיה זו שתחייך הערב בסיומו של משחק מותח ותחזור לעניינים מבחינת הצמרת הגבוהה.