הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוזים את העתיד: מי תנצח בין מכבי ת"א למכבי חיפה?

רגע לפני המשחק המסקרן בשמינית הגמר של גביע המדינה, נעזרנו בפוטבול מנג'ר על מנת לחזות את התוצאה. מי יכבוש ואיזו קבוצה תעלה לשלב הבא? כל התשובות מחכות בפנים

מתן שקרוב  24.01.18 - 17:02

תגיות: football manager

תחילת כתבהמשחק המנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (רביעי) ייצא לדרך המפגש בין מכבי תל אביב למכבי חיפה. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר ב-5LIVE), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

רק בשבוע שעבר ראינו את אותו המשחק, מכבי ת"א הגיעה וטרפה את המגרש בסמי עופר וניצחה בקלות 1:3 את מכבי חיפה. קונצרט של וידאר קיארטנסון הגיע ונתן בדיוק את מה שמבוקש ממנו- שערים, ומכבי ת"א התקרבה עוד קצת לצמרת.

מאז מכבי ת"א עלתה למקום הראשון, והיא באה שוב לסמי עופר למפגש הגביע מול מכבי חיפה החבולה. מכבי חיפה יכולה לשנות את העונה שלה עם ניצחון היום – ואולי לשנות את החוסן המנטלי של השחקנים. הלכנו עם ההרכבים המשוערים כדי לנסות לחזות את תוצאת משחק הגביע המסקרן הערב.

מכבי חיפה תצטרך משחק גדול מסנטיהו סלליך ומניקיטה רוקאביצה שככל הנראה יפתחו בכנפיים. גם בסימולציה שערכנו זה נראה כך, כשכבר אחרי 15 דקות רועי קהת שמושמץ מאוד לאחרונה נתן מסירה גדולה לסלליך שירה את הכדור אל הרשת.

המשחק התאזן מיד לאחר מכן אבל מכבי חיפה היכתה שוב במתפרצת – כשסלליך כבש שער נוסף מטעות קשה של ראיקוביץ'. הירוקים ככל הנראה יצטרכו לשחק הערב הרבה על מתפרצות כדי להצליח, במיוחד לאור ההצלחה הגדולה של מכבי ת"א במשחק הליגה בניהם.

בהמשך הסימולציה מכבי ת"א התעוררה והגיעה להזדמנויות טובות אך לא הצליחה לכבוש. המחצית השנייה נפתחה בשער גדול של ניקיטה רוקאביצה, שמכבי חיפה תוכל בהחלט להשתמש בו הערב וירה מרחוק את השלישי. בשביל להגיע לתוצאות טובות יותר הערב, מכבי חיפה תצטרך ללא כל ספק להראות לחימה בכל רגע על המגרש, דבר שנראה נהדר בסטטיסטיקות של הסימולציה שערכנו.

בשקלולם של כל הסטטיסטיקות היה משחק מאוד שקול אבל העובדה ששחקני מכבי חיפה נלחמו הרבה יותר- הם ניצחו ואולי נמצאה הנוסחה לניצחון הירוקים הערב.

דבר אחד בטוח, אוהדי ושחקני מכבי חיפה זקוקים לשינוי בעונה הזו ואולי ניצחון הערב ייתן להם בדיוק את מה שהם צריכים. אוהדי ושחקני מכבי ת"א לעומת זאת- מבחינתם, שלא ייגמר לעולם.