הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בית"ר או בני יהודה? המנג'ר מגלה הכל

נעזרנו בסימולציית משחק המחשב על מנת לחזות מי תנצח במשחק המרכזי הערב. התוצאות המפתיעות בפנים

מתן שקרוב  19.02.18 - 16:29
תחילת כתבהמשחק הפוטבול מנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (שלישי) ייצא לדרך המפגש בין בית"ר ירושלים לבני יהודה תל אביב. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר ב-5SPORT), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

הערב יתקיים בטדי משחק מרתק בין שתי קבוצות שנמצאות במומנטום מצויין: בני יהודה מגיעה לטדי עם שישה משחקים ללא הפסד ואפשרות, עם ניצחון, להבטיח את המקום בפלייאוף העליון. בית"ר רוצה להמשיך לנצח, להיצמד לצמרת הגבוהה וגם להמשיך את המומנטום עם משחק מספר 29 שבו היא כובשת העונה. לבית"ר ירושלים יש כוכב זורח חדש בשמי המועדון- וקוראים לו אנתוני וראן, כשהשחקן הנפלא הזה מקווה לשערו ה-11 מאז התחילה שנת 2018 הלוהטת עבורו.

 הסימולציה מראה כי דבר אחד יעיב על המשחק הערב, כשייערך ללא קהל עקב העונשים שבית"ר קיבלה לאחרונה.  המשחק החל בסערה כשקרן של בני יהודה הובילה לבישול של אלמוג בוזגלו לאיציק עזוז שכבש שער מפתיע עבורו והוליך את בני יהודה ליתרון מהיר ומדהים. תשע דקות לאחר מכן אופיר קריאף ירה פצצה אל המשקוף וקירב את בית"ר לשער משווה.

בדקה ה-26 הדהימה בני יהודה את בית"ר שוב, וזהו תעתיק מושלם של השער הראשון: קרן של בוזגלו, עזוז מגיע והפתיע את קליימן ששוב לא סגר את הפינה. דקה 43 ובני יהודה עלתה ליתרון מדהים של 0:3, כשהקרנות המשיכו להעניש את בית"ר והפעם, לפי הסימולציה, פיניש הוא זה שכבש.
 
לפי התחזית, ההלם של בית"ר נמשך במחצית השנייה ובעצם הסימולציה הראתה שבית"ר לא הצליחה לכבוש למרות 23 בעיטות לשער במהלך המשחק. בני יהודה הגיעה כדי לשחק על מתפרצות אבל יצאה על שכרה בכל הקשור למצבים הנייחים, דבר שבית"ר תצטרך לשים אליו לב הערב. בכל השערים מעורבות טעויות מסויימות של בוריס קליימן, שבתקופה האחרונה משחק פחות טוב ויצטרך להתעלות על עצמו הערב.