הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ב-EA מסוגלים ליותר: פיפ"א 18 מונדיאל - ביקורת

מיעוט במצבי המשחק הופכים את העדכון לפוטנציאל לא ממומש

אבירן גרין
אבירן גרין  07.06.18 - 13:25

תגיות: Fifa 18fifa 18 world cup

הרגע הנהדר הזה שמגיע אחת לארבע שנים כבר כאן. כן, נכון שהמונדיאל עדיין לא יצא לדרך, אבל העדכון של פיפ"א לטורניר הגדול הכניס אותו באופן רשמי לתודעה של הגיימרים, שקיבלו אפשרות לקחת את הנבחרת האהובה עליהם ולהניף איתה את הגביע הנוצץ. זה בדיוק הזמן לסקירה קצרה של פיפ"א 2018: גרסת המונדיאל.
כמו כל חובב פיפ"א ממוצע, גם אני פניתי קודם כל לאולטימייט טים על מנת לגלות מה נשתנה בניגוד לפיפ"א הרגילה. האמת? לא יותר מדי. דירוג השחקנים השתנה מעט וגם האיזור התקשט לו בצבעי דגל רוסיה, מה ששובה את העין, אבל בשורה התחתונה מדובר באותו העיקרון - בונים קבוצה ממאגר מצומצם יותר (בכל זאת, במונדיאל יש רק 32 נבחרות), רק שהפעם אין קבוצות שמשפיעות על הכימיה, אלא יבשות.

נשאלתי מי הנבחרת אותה אעודד במונדיאל על מנת שזה ישפיע על השחקנים אותם אקבל. בהיעדר הולנד (מזוכיסט מאז 2004), בחרתי באנגליה על מנת לקבל שחקנים אירופים ואולי גם איזה דלה עלי נחמד, אך בניגוד להבטחה קיבלתי רק שני שחקנים אנגלים (פיל ג'גיילקה וג'יימי וארדי, תודה באמת). למרות זאת, נהניתי משלל שחקנים אירופים, רובם קשרים, מה שיצר קצת עומס, אבל הסתדרתי איכשהו.

ונעבור למשחקיות. האצטדיונים נראים מעולה וכך גם שיפורי הגרפיקה (מוחמד סלאח קיבל סוף כל סוף את התלתלים שלו בחזרה, הידד!) הפרשנות של מרטין טיילר ואלן סמית' קיבלה גם היא שדרוג קליל, בעיקר בפתיחת כל משחק ומרגיש שגם משהו בתנועתיות השתנה טיפה, אבל לא משהו לספר עליו לנכדים.

הרצתי שני משחקים בשביל להשלים את משימות הפתיחה ומיד עברתי ל-Squad Building Challenges. למען האמת, EA עדיין לא סיפקה יותר מדי אתגרים מיוחדים למשתמשים, אבל העניקה להם אפשרות להשיג אייקון. כמובן שלא ויתרתי על ההזדמנות וזכיתי לי בלותר מתיאוס נוצץ (עוד קשר), ומשם תחושת המיצוי הגיעה די מהר.

נכון, יש כמה אפשרויות נוספות, כמו לקחת את אחת הנבחרות ולקחת איתן את הגביע בתור שחקן בודד, ליצור טורניר משלך עם כמה מהנבחרות שלא התמזל מזלן להגיע לרוסיה וגם לשחק אונליין, אבל בהתחשב לאירוע שקורה אחת לארבע שנים, אפשר לצפות לקבל חוויה מלאה יותר.

בעבר, EA ידעה טוב מאוד לשחרר משחקים מלאים רק של מונדיאל ולכל אחד מהם היה את הייחוד שלו, אבל כמו ב-2014, נראה שנגמר לה הכוח והיא מעדיפה להתרכז בפיפ"א 19. היה אפשר לצפות למבחר גדול יותר של נבחרות (כן, גם ישראל, למה לא?), עוד מצבי משחק כמו האתגרים של 2010 או שינוי דרסטי יותר במשחקיות. לא קיבלנו זאת וחבל. כל מה שנותר לקוות הוא שעדכונים נוספים יחשפו, לפחות באיזור האולטימייט טים, אחרת הציפיות לפיפ"א החדשה יעלו מוקדם מהצפוי.