הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באר שבע או מכבי? המנג'ר אמר את דברו

נעזרנו בסימולציית המשחק כדי לחזות מי תנצח במשחק המרכזי הערב: הפועל באר שבע או מכבי תל אביב?

מתן שקרוב  02.09.18 - 13:12
תחילת כתבהפוטבול מנג'ר, למי שאינו מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת והאפשרית ביותר. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. החלטנו לתת למשחק להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

אחרי זמן רב של ציפייה נפתחה בשבוע שעבר עונה נוספת של ליגת העל, הלוא היא ליגת ג'אפניקה. אחרי הניצחון שלה על מכבי חיפה ולמרות ההדחה מאירופה, מכבי ת"א תנסה להגיע לטרנר ולפתוח פער של שש נקודות על היריבה המרה. הפועל ב"ש לעומת זאת מגיעה למשחק הזה אחרי תקופה בעייתית מעט כולל הדחות משני המפעלים האירופיים ותיקו מאכזב בקריית שמונה. האווירה בטרנר תהיה חמה היום, ונתנו למנג'ר לבדוק עד כמה המשחק יצדיק את האווירה שתהיה באצטדיון.

את המשחק פתחה הפועל ב"ש בסערה עם הזדמנויות גדולות של מלמד ובן בסט שהוחמצו. 17 דקות מהפתיחה  הגיע השער הראשון, כשטעות בהגנה הצהובה איפשרה לגיא מלמד לכבוש. מלמד, שמגיע אחרי עונה ראשונה לא כל כך טובה בב"ש, כבש במחזור הראשון נגד קריית שמונה ואם ימצא את הרשת גם הערב, זו תהיה פתיחת עונה מופלאה בשבילו.

חמש דקות עברו מהשער הראשון , קרן של ב"ש הסתובבה ברחבה ומלמד הוריד אותה למרואן קבהא שקבע 0:2 מוחץ לאלופה. עוד לפני המחצית מכבי ת"א התעוררה אך אופואדו החמיץ מול הרוש הזדמנות להחזיר את הצהובים למשחק.

כמה דקות נוספות עברו, והפעם הרוש לא יכל להושיע. כדור נהדר של דסה לעטר הסתיים בשער של הכוכב של מכבי ת"א לאחרונה, ומכבי ת"א חזרה למשחק. המחצית השנייה התאפיינה בירידת הקצב של המשחק, וללא אירועים מיוחדים ליד שני השערים. המשחק לא התאפיין לרמה גבוהה ורק לקראת הסיום ראיקוביץ' נאלץ למתוח את איבריו כדי למנוע מאוגו את השלישי של הפועל ב"ש.

לפי סטטיסטיקת הסימולציה, ניתן לראות  שהפועל ב"ש שלטה יותר בכדור, בעטה יותר לשער והייתה מסוכנת יותר דבר שהתבטא כמובן בתוצאת הסיום שאותה השיגה בלי מאמץ מיוחד במחצית השנייה, וסיימה את המשחק עם ניצחון 1:2 על מכבי תל אביב.