הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המנג'ר קובע: מי תנצח במשחק המרכזי?

בית"ר או ב"ש? נעזרנו בסימולציית המשחק כדי להכריע

מתן שקרוב  11.11.18 - 15:00
תחילת כתבה

פוטבול מנג'ר, למי שאינו מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת והאפשרית ביותר. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. החלטנו לתת למשחק להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

אחרי הניצחון הגדול בשבוע שעבר בחיפה, בית"ר ירושלים מגיעה עם ביטחון רב ועם גב מהקהל בטדי על מנת לנסות ולרכב על הגל ולנצח גם את הפועל ב"ש במשחק החשוב והמרכזי הערב. גם הפועל ב"ש מגיעה אחרי ניצחון ובשביל השחקנים של ברק בכר, זו הקריאה האחרונה לטיסה אל הצמרת ולהזדמנות להגיע למאבק האליפות. עם כמות האקסים הגדולה שמשחקת בשתי הקבוצות, יהיה זה עבורה משחק מרגש היום, הפיקנטיות הופכת לגבוהה אפילו יותר ואנחנו מקווים שלמשחק תהיה רמה מתאימה למה שאנחנו מצפים לו משתיים מהקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי.

בית"ר אמורה לפתוח במערך זהיר כמו שפתחה מול מכבי חיפה במחצית הראשונה במשחק הקודם -  ולנסות להפתיע את ההגנה המעט כבדה של ב"ש. בסימולציה שלנו זה עבד לה מצוין כבר מההתחלה כשקרן הגיעה ישירות אל מיקי סירושטיין שכבש והעלה את בית"ר ליתרון מהיר. סירושטיין שיחק תפקיד מפתח בניצחון בסמי עופר ואם הוא טוב גם הערב, בית"ר יכולה אולי לספור ניצחון שני ברתציפות. מהצד השני בב"ש רוצים להמשיך את המומנטום מהמשחק והמהפך מול אשדוד ויצטרכו את כל הכלים ההתקפיים לשם כך. בסימולציה היה זה דווקא שער עצמי של טל בן חיים, בדקה ה-9 שהחזיר את ב"ש למשחק אחרי טעות קשה של הבלם הוותיק.

 

בהמשך , הקבוצה של ברק בכר שלטה והחמיצה לא מעט מול איתמר ניצן, כשגם האסלביינק וגם סבע מגיעים מולו למצבים קורצים ומחמיצים- דבר שהם לא יכולים להרשות לעצמם הערב. בסיומה של הסימולציה התוצאה הייתה 1:1 נטול הזדמנויות גדולות במחצית השנייה, ותוצאה ששתי הקבוצות לא יכולות להרשות לעצמן לחזור אתה הביתה מטדי. שתי הקבוצות מגיעות אחרי ניצחונות וצריכות לחבר עוד אחד כדי לצאת לפגרה ברגל ימין, ולכן יהיה לנו משחק לוהט בטדי . דבר אחד בטוח: מה שלא יקרה הערב בטדי, זה צפויה להיות הכותרת המרכזית של מחר.