הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יביאו את השינוי? רכשי ינואר לפי המנג'ר

פריי, אנאן, הייקה וזמאן במשחק. ירשימו גם במציאות?

מתן שקרוב  09.02.19 - 11:52
תחילת כתבהחלון ההעברות של ינואר חלף , וחלק מהשחקנים שכבר הגיעו ערכו הופעות ברוכה: קארים פריי הדליק את סמי עופר ביום שני עם הופעה מעניינת מול הפועל ת"א ואולי יקבל דקות בכורה בהרכב הירוק מול בית"ר ירושלים שתציג מולו את אנטוני אנאן, אגדת מנג'ר גדולה בעברו.

החלטנו להסתכל קצת על הנתונים היבשים של השחקנים לפי המנג'ר, ולראות את החוזקות שלהם לקראת הופעות הבכורה המרגשות. הלכנו במובהק על השחקנים הזרים שהגיעו לישראל, מתוך כוונה לבדוק כמה מהם יצליחו להצית את לבבות האוהדים.

הסבר קטן למי מכם  שפחות בקיא: אנשי החקירה בכל מדינה שבה יש ליגה במשחק פוטבול מנג'ר מדרגים את השחקנים על פי צפייה במשחקים ולפעמים גם באימונים כבסיס יכולות של 1-20 כשהמספר 20 הוא כמובן הציון הגבוה ביותר ששחקן יכול לקבל .

כרים פריי, 25, מכבי חיפה
השתול  שהגיע מאיסטנבול הספיק להצית קצת את הדמיון של יושבי אצטדיון סמי עופר והוא אחד השחקנים המדוברים של החלון. מכבי חיפה החתימה אותו בהשאלה עד סיום העונה ונראה כי הרכש הזה יכול להיות מעניין מאוד. פרופיל המנג'ר שלו מראה בדיוק למה: מי שכבר השווה באנגליה למסי קיבל מהירות של 16 מהחוקרים הטורקים , ביחד עם תאוצה של 17. מדובר בשחקן מאוד מאוד מהיר שיכול לעשות צרות לכל הגנה. כמו כן, יכולת הכדרור שלו מאוד גבוהה: קיבלה 16 על פי החוקרים הטורקים, והראה חלק מזה על הדשא בסמי עופר ביום שני. אם למנג'ר יש מעט מהאמת במקרה שלו, מדובר בשחקן שעוד שמו יעלה וידובר רבות בין אוהדי מכבי חיפה.

 

אנתוני אנאן , 32 , בית"ר ירושלים
68 הופעות ושני שערים בנבחרת גאנה, אגדת מנג'ר נפלאה מהעבר נחתה בטדי. מהשחקנים שרק השתבחו עם השנים למרות ששיחק בפינלנד שזו לא מדינה שאנחנו שומעים על הליגה שלה הרבה. מדובר בקשר אחורי קשוח מאוד כאשר הוא מקבל 16 בשמירה ו-15 בתיקול שאלו שתי התכונות החשובות ביותר לקשר אחורי. כמו כן הוא מאוד אגרסיבי ונחוש: עם 17 ו-18 בהתאמה בתכונות הללו והוא גם מסוגל לעבוד קשה על המגרש בצורה ניכרת. החתמה מלאת ניסיון של בית"ר ירושלים שאם יראה רק קמצוץ ממה שהביא אותו למונדיאל 2010, בית"ר הרוויחה ובגדול.
יחמיר הייקה ,30, מכבי נתניה
האלבני המצוין הזה אמור להיות האיש שייתן לנתניה את הברק שהיא צריכה כדי להשלים את בצ'ראיי ולהיות אחד השחקנים הכי מעניינים בחלון הזה. מדובר בשחקן עם יכולת כדרור מצוינת שבה קיבל 16 מהחוקרים האמריקאים. כמו כן, הוא יודע להרים כדורים בצורה טובה עם 14 בנתון הזה וגם טכניקה יש לו עם 14 בנתון החשוב הזה לתפקיד הקשר השמאלי בו הוא מתמחה. האם יש לו את התבלינים להוסיף למשחק הסוחף של נתניה? נחיה ונראה.
מרטין זמאן, 29, הפועל רעננה
השחקן הצ'כי שהגיע מויקטוריה פלזן רגיל לקרבות צמרת בצ'כיה, אבל עכשיו הוא יצטרך להתרגל לאצטדיון ר"ג ולמשחקים מול צופים מעטים לרוב במשחקי הבית של הפועל רעננה. גם הוא מביא עימו כמו הייקה ניסיון לצד כישרון גדול. יכולת הרמה גבוהה יותר משל האלבני עם 16, מכדרר מצוין עם 16 גם כן ובניגוד לכל השאר ברשימה גם יודע לקחת בעיטות חופשיות (למרות שראוי לציין שבשנתיים האחרונות לא כבש אפילו שער אחד). האם כאן בישראל הצ'כי יחזור לכבוש ולפרוע את השטרות שהביאו אותו לעיר השרון המנומנמת?