הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שימו עליהם עין: מקסמירו ועד גריירו

שחקני המפתח לקראת ערב האלופות לפי מאגר הנתונים של פוטבול מנג'ר

מתן שקרוב  13.02.19 - 13:01
תחילת כתבה

אחרי ערב משוגע של כדורגל אמש, מגיע יום המשחקים הנוכחי שבא עלינו לטובה ומראה כמה כיף שהכדורגל האירופי סוף סוף חוזר אלינו. קדחת ליגת האלופות תגיע הערב לשיא נוסף, כשריאל מדריד תשחק מול אייאקס ודורטמונד תתארח בלונדון אצל טוטנהאם במשחק מצוין. החלטנו לרתום לטובתנו את מאגר הנתונים האדיר של משחק הפוטבול מנג'ר ולהסתכל על ארבעה שחקני מפתח חשובים לקראת המשחקים הערב .

הסבר קטן למי מכם שפחות בקיא במשחק פוטבול מנג'ר: אנשי החקירה בכל מדינה שבה יש ליגה במשחק פוטבול מנג'ר מדרגים את השחקנים על פי צפייה במשחקים ולפעמים גם באימונים כבסיס יכולות של 1-20 כשהמספר 20 הוא כמובן הציון הגבוה ביותר ששחקן יכול לקבל .

ריאל מדריד
קסמירו, 26

לקשר הברזילאי הזה יש עוד כעשרה ימים יום הולדת 27, ולקראת המשחק הזה הוא מגיע בשיא יכולתו. אחרי השער המרהיב בדרבי בשבת, למשחק מול אייאקס הוא מגיע עם דרך חשיבה אחרת לגמרי. הוא האיש שיצטרך לעצור ולעזור לריאל לשלוט במרכז השדה מול החבר'ה המוכשרים של אייאקס דה יונג ודה ליכט שיחכו בצד השני. פרופיל המנג'ר שלו לא מראה שחקן עם יכולת שמירה או תיקול גבוהים במיוחד (13 ו-14 בהתאמה). בכל הקשור לצד המטנלי של המשחק,

מדובר בשחקן משובח: קור הרוח שלו מדורג כ-15, הריכוז שלו הוא 16, ההתמקמות שלו במגרש היא 16 והעבודה הקבוצתית שלו היא 17 מה שאומר שהוא יודע איפה להיות ומוכן לעשות הכל כדי לעזור לקבוצה שלו לנצח. גם מבחינת כושר לעמוד ב-90 דקות מדובר באחד השחקנים הטובים שיש, כשהוא מדורג כאן 19 ומסוגל לעמוד ב-90 דקות בעצימות גבוהה ללא כל בעיה. עם שער אחד בארבע הופעות העונה בליגת האלופות, לא מדובר בסקורר הגדול בעולם אבל ללא ספק בשחקן שיכול לעזור לריאל לזכות בגביע עם האוזניים הגדולות בפעם הרביעית ברציפות.

אייאקס
קלאס יאן הונטלאר, 35

האיש שחזר הביתה אחרי קריירה מרשימה ביותר באירופה וישחק הערב נגד אחת מקבוצותיו לשעבר, הוא אולי לא נוצץ לאחרונה כמו דה יונג או מוכשר כמו טאדיץ וזייך – אבל הוא האיש שאמור לשים את הכדור ברשת בסוף. הכיבושים שלו עזרו מאוד לאייאקס בקמפיין המוקדמות לליגת האלופות עם שערים מול שטורם גראץ וסטנדרנד ליאז' שהעלו את הקבוצה לבמה הגדולה מכולן. בליגת האלופות עצמה הוא עוד לא כבש העונה אך סידר שני שערים באסיסטים נפלאים, גם את זה הוא יודע לעשות.

מבחינת פרופיל המנג'ר שלו, המהירות ירדה ללא כל ספק, אבל עדיין הוא מדורג מבחינת הסיומת כאחד מהגדולים: עם 18 בדירוג הזה. יכולת הנגיעה הראשונה שלו בכדור והנגיחה גם נפלאות, עם 16 בשתיהן מראות שהוא יודע להבקיע במגוון דרכים. אם אייאקס תקבל פנדל הוא האיש לבצע את המשימה עם 17 בפנדלים . אז האם לשחקן שכבר עשה כל כך הרבה יש את מה שנשאר כדי להוביל את אייאקס קדימה?  יהיה מעניין לצפות בזה החל מהערב.

טוטנהאם
הארי ווינקס, 23

 האיש שאמור להחליף את דלה עלי הערב בוומבלי. בליגת האלופות הוא שיחק שישה משחקים אך לא הראה יותר מדי מהכישרון שיש לו, אך הערב הבמה אמורה להיות שלו. אמור להיות האיש היצירתי שיוביל את השחקנים שאיתו אולי לניצחון שיביא אותם רגועים יותר לגומלין מול הקיר הצהוב של דורטמונד. טכני מאוד כשבעמודה הזו יש לו 15 , יחד עם מסירה טובה וטכניקה טובה שגם בהם הוא מדורג עם 15, מדובר באיש שאמור להיות החוליה המקשרת בין הונג מין סון ליורנטה שיפתחו לידו בהתקפה ויצטרכו להיות הכוח המסיים של טוטנהאם.

 

דורטמונד
רפאל גריירו, 25

המגן השמאלי הפורטוגלי הוא כבר הרבה יותר מרק מגן שמאלי. בהיעדרו של מרקו רויס הערב לטעמי לפחות הוא אמור להיות האיש שיספק את הברק להתקפה של דורטמונד ויצטרך להחזיק את ההגנה גם מול הפריצות שאמורות להגיע מהצד של סון מכוכביה של טוטנהאם.  בליגת האלופות העונה יש לו ארבעה שערים בארבעה משחקים, 221 דקות באופן כללי. מבחינת פרופיל המנג'ר שלו לגריירו יש כל מה שצריך שחקן כנף מודרני, הרמות מצוינות עם 15, מהירות טובה עם 13 שמפצה על זה עם סיבולת מופלאה של 15.

כמו כן , השחקן עם יכולת עבודה קבוצתית של 17, חריצות נהדרת שבה הוא מדורג 16, משמע שהוא יכול להתחבר ובעל משמעת טקטית נהדרת שמאוד חשובה לדורטמונד הערב בלונדון.  הוא גם קר רוח מאוד על פי הפרופיל, יכולת שבה הוא מקבל דירוג של 17 ויחד עם קבלת ההחלטות שלו שבה הוא מקבל 16, מדובר בשחקן שלא ייבהל בכל הקשור להחלטות על המגרש הערב.