הקרב נמשך: EPIC נגד סטים

היריבות בין המפיצות נמשכת ומפתחת פורטנייט מציעה פשרה להרגעת הרוחות

מתן בן ישי  28.04.19 - 12:24

תגיות: epic storesteamסטים

תחילת כתבה

השנה חברת EPIC פותחת חנות דיגיטלית משלה ותפסה תשומת לב בתעשייה, ורבים רואים בכך שבירת המונופול של סטים בתחום הפצת המשחקים במחשב האישי, ועל הדרך היא גם מפצה את המפתחים בכך שאת הרווחים מהמשחקים שהיא מוכרת היא מחלקת כך: 88% הולכים למפתחים, בזמן ש-12% הולכים אל EPIC.

מהצד השני קיימים גם שחקנים רבים שחושבים שהעובדה שהחנות הדיגיטלית של EPIC מציעה משחקים בלעדיים כמו Metro Exodus, Borderlands 3 ו-World War Z גם אם לזמן מוגבל, רק פוגעת בשחקני המחשב האישי, שלראשונה מתחילים להרגיש על בשרם אקסקלוסיביות שלא הייתה קיימת ברמה הזאת במחשב האישי.

כעת טים סוויני, מנכ"ל חברת EPIC יצא בהצעה עבור המתחרים: "במידה וסטים תתחייב לחלוק 88% מהרווחים עם המפתחים והמפיצות, חברת EPIC תשקול לסגת מרעיון האקסקלוסיביות ואפילו תשקול למכור את המשחקים שלה בסטים. מהלך כזה יהיה רגע מדהים עבור ההיסטוריה של המחשב האישי ויפיע על הדורות הבאים. החנויות יחזרו להיות מקום שכיף להסתובב ולקנות בו מאשר מס הכנסה עבור המפתחות". רבים אמרו ברשת שההצרה של טים נובעת מכאב עמוק והזדהות עם המפתחים, מכיוון וגם טים סוויני היה מתכנת בעצמו. חבל שהם שוכחים שגם גייב ניול מ-VALVE היה מתכנת בעצמו, ובכלל לא בטוח שסטים תסכים לרדת למחירים ש-EPIC מדברת עליהם. התחרות והקרב על שבירת המונופול בין חברות הענק ממשיך, ואנחנו נמשיך לעדכן.