מציאותי מאי פעם: NBA 2K20

המשחק מציג את חוויית הכדורסל המלוטשת ביותר בסדרה עד היום, אבל איפה הנפילה?

דודי קריחלי  13.09.19 - 14:58

תגיות: NBA 2K20

תחילת כתבהבשנים האחרונות כותר המשחקים NBA 2K הפך למשחק החשוב ביותר של השנה עבור חובבי הכדורסל בעולם. משחק בו הם מתכננים להשקיע המון זמן מחייהם במצבי המשחק השונים בין אם זה במצב ה-MYCAREER או ב-MYTEAM, לכל שחקן יש את הכיוון שלו. עם כל שנה שעברה לה המשחק התקדם מבחינה טכנית בהדרגתיות,

עם שינויי המנוע הגרפי שהפכו את המשחק לאחד המשחקים היפים ביותר בשוק ככלל, אם זה מבחינת הסיפור שמרגיש שהולך וגדל כל שנה עם קאסט של שחקנים ומפיקים שגדל וגדל. אך בשנה שעברה החלו להתגלות להם כמה בעיות, המשחק לאט לאט הפך לדרך של חברת משחקים שפשוט מעוניינת להרוויח כמה שיותר כסף, והמשחק עצמו הפך למשחק PAY TO WIN מובהק.
השנה הבעיות המשיכו לגדול ולבלוט לצערי. המטבע של המשחק הינו ה-Virtual Currency (מטבע ווירטואלי), שמלווה את השחקן בכל מצבי המשחק השונים, בין אם זה ה-MYTEAM, ה-MYCAREER, או שני מצבי המשחק המרכזיים. כל דבר קטן שתהיו מעוניינים לעשות עולה לכם סכום מסויים של VC: מתספורת של השחקן ב-MYCAREER, ללבוש ולקעקועים שלו, עד לחוזים ולחבילות שאתה מעוניין לרכוש ב-MYTEAM. במידה והיה מדובר ב-100 VC פה, 200 VC שם, זה היה פחות בעייתי. אבל ברגע שכל פריט לבוש עולה בערך 1000, תספורת 500, והחבילה הכי בסיסית עולה 3500, לשפר את הדמות זה עבודת נמלים שיכולה לעלות 2500 VC מינימום בכל פעם שתרצו לשפר, המשחק נהיה פחות שחיק עבור אנשים שרק רוצים ליהנות מהמשחק האהוב עליהם.

מבחינת טכנית לעומת זאת, המשחק אף פעם לא היה טוב יותר, קצב המשחק ירד משמעותית, מה שנותן תחושה הרבה יותר מציאותית.השנה, בשונה משנים עברו שמו דגש רציני על עמדות: אם הכדור יגיע לשחקן כמו ברוק לופז על קו החצי והוא ינסה לכדרר מול שומר שלוחץ אותו, רוב הסיכויים שהוא יאבד את הכדור, בשונה משנים עברו שקהילת שחקני ה-MYTEAM היו בוחרים לעלות עם קריטפס פורזינגיס בתור הפוינט גארד שלהם.

גם מנגנון הכדרור שופר גם כן כדי לתת תחושה אמיתית של שליטה בשחקן עם הכדור. גרפית המשחק ממשיך לדחוף את דור הקונסולות הנוכחי לקצה היכולת שלו, והשחקנים אף פעם לא נראו יותר מציאותיים, וחוויות השידור שהחברה ב-2K מצליחים לשפר כל שנה באמת היא חווית השידור הטובה ביותר שיש כיום במשחקי הספורט השונים.

MYCAREER
מצב המשחק האהוב חזר השנה עם סיפור טוב מאי פעם בהפקתו של לברון ג'יימס שהביא איתו שלל כוכבי NBA וכוכבי קולנוע מהשורה הראשונה. כרגיל, אתם תתחילו את הסיפור כשחקן שמשחק בקבוצה קטנה שמוצא את עצמו עולה ועולה עד לרמות הגבוהות ביותר. בשונה משנים קודמות הסיפור השנה מרגיש הרבה יותר איכותי ורציני, ובעיקר פחות בלתי נסבל, הופעות האורח השונות מעצימות עוד יותר את ההשקעה של החברה במצב המשחק השנה.

MYTEAM
מצב המשחק האהוב עליי אישית, עבר כמה שינויים בולטים השנה, שהבולט שבהם הוא "שחקנים דינמיים": גירסאות של שחקנים שמתחילות עם דירוג מסוים, אך מגיעות עם שלל אתגרים, ואם תשלימו את אותם אתגרים  השחקן ישתפר עד לרמה מסוימת ויפתחו עבורכם אתגרים חדשים על מנת לשפר אותו עוד יותר. אמנם קיימים שחקנים עם שלב שדרוג אחד בלבד, אך יש גם אחרים שמגיעים עם עד חמישה שלבים(!).

שאר המשחק די דומה לשנה שעברה: מצבי משחק סינגל פלייר כמו דומניישן – לשחק נגד שלל קבוצות על מנת לאגור סכומים של כסף ושלל פרסים כדי לשפר את הקבוצה. TRIPLE THREAT – מצב משחק שמורכב ממשחקי שלוש על שלוש מול שלל קבוצות כדי לצבור שלל פרסים. מצבי המולטי פלייר נשארו זהים גם הם: MYTEAM UNLIMITED הוא מצב המשחק המרכזי של MYTEAM, בו אתה מתחרה מול שלל שחקנים מכל העולם בסדרה של 12 משחקים, כאשר סיומם של 12 משחקים (או 3 הפסדים) אתה מקבל פרסים בהתאם לכמות הניצחונות שצברת מתוך אותם 12 משחקים.

TRIPLE THREAT ONLINE
גרסת האונליין של מצב המשחק מהסינגל פלייר, כרגע בפיתוח, עדיין לא ניתן לשחק. הבעיה העיקרית של מצב המשחק כרגע היא בעיות השרתים של 2K, שחוזרת בענק כמו כל שנה, רק שהפעם, לראות בעיות כאלה בשבוע השקה של משחק כזה פופולארי, ניתן לצפות שמשחק בנמצא כבר ברבע השלישי שלו לא יתנתק באמצע ללא שום סממן שמזהיר על כך עקב בעיית שרתים של המשחק.

לסיכום
בסופו של דבר זוהי גולת הכותרת של המשחק: NBA 2K20 הוא כנראה משחק הכדורסל הטוב ביותר אי פעם ממבחינה טכנית. כל שחקן נראה ומרגיש בדיוק כמו הגרסא המציאותית שלו, קצב המשחק מציאותי מאי פעם, וכל הפרזנטציה מסביב אף פעם לא הייתה כל כך מלוטשת וטובה. אך למרות כל המחמאות, אי אפשר להתעלם מהתחושה שהחברה שיושבים בראש החברה במשרדי 2k הבינו שכרגע אין להם תחרות ממשית, אז הם יכולים להרשות לעצמם לא להשקיע בכמה דברים חשובים מאוד, ואפילו להכניס עוד כמה דרכים לגרום לשחקן להשקיע עוד יותר כסף מה-280 שקלים שהוא כבר השקיע בקניית המשחק, ומזה לא ניתן להתעלם.