הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מציאותי מתמיד: פוטבול מנג'ר 2020

הסדרה הותיקה מציגה מספר חידושים כמו מרכז פיתוח לכשרונות צעירים, צוות מקצועי וחזון מועדון

מתן שקרוב  22.11.19 - 13:03
תחילת כתבה

בכל שנה זה קורה, אני מעמיד פנים שהשנה לא אקנה את המשחק, אבל בפועל אני מזמין אותו כבר באוגוסט. אני תמיד מבטיח לעצמי שהשנה אקדיש יותר זמן לדברים כמו כסף, עבודה, או בת הזוג. אבל כל שנה אני מתבדה מחדש. גם השנה זה קרה, ופוטבול מנג'ר חזר שוב לחיי ואותת לי - בחור, אתה לא הולך לשום מקום.

למי שלא מכיר, פוטבול מנג'ר זהו משחק סימולציית המדמה אימון קבוצת כדורגל ברמה הגבוהה ביותר. יש לכם את האפשרות לקחת כמעט כל קבוצה בעולם בשביל להגיע איתה להישגים הכי גדולים שאפשר בעולם הכדורגל, עם כל האפשרויות והתרחישים על מנת לנהל מועדון. תחשבו על מצב הקריירה של פיפ"א - רק הרבה יותר מפורט ומדוייק.

אז מה התחדש השנה במשחק? לא מעט. נתחיל בחידוש המשמעותי ביותר שקיים לדעתי במשחק: תכנית החומש של הבעלים. בכל פתיחת משחק עם קבוצה חדשה, הבעלים של המועדון מציג לכם את תכנית חמש השנים שלו לפיתוח המועדון: מה שאתם צריכים לעשות ומה הציפיות שלו ממכם ומהמועדון. זה כמובן נתון לויכוח ולשינוי לאורך השנים או לאורך הזמן. אבל זה נותן אג'נדה ברורה יותר למשחק ואפילו נותן קצת יותר שקט נפשי לשחקן: בשנים שעברו השחקן היה זה שבוחר את הדברים והמטרות האלו, השנה הן מונחות לנו על מגש של כסף.

שינוי מהותי נוסף הוא שהמשחק הכניס השנה זה עניין החוזים. היום יש יכולת הגדרה ברורה לכל שחקן ושחקן בקבוצה – מה אתם רוצה ממנו ואיזה דקות הוא יקבל בכל שנה ושנה מהחוזה שלו. אתם יכולים להחתים שחקן צעיר, לשלב אותו בהדרגה ברוטציה ולקבוע שבשנה הבאה הוא יהיה חלק אינטגרלי מהקבוצה, והופ - חסכתם לעצמכם צעיר ממורמר וגרמת לו להתרכז יותר בכדורגל.

כמו כן, אם כבר דיברנו על שחקנים צעירים, יש את מרכז הפיתוח שהשנה מאגד בתוכו את הקבוצות הצעירות שלכם עם השחקנים שמושאלים, ונותן לכם דרך מיוחדת לבדוק על מי צריך לשים לב יותר או פחות בקבוצה. גם הטקטיקות אמנם נראות אותו דבר או לא קיבלו יותר מדי שינוי במובן הטקטי של המילה, אבל ההבדל הוא איך שכל העסק נראה על המגרש עצמו: ההוראות עוברות יותר טוב לשחקנים, הם מבצעים אותן בצורה יותר טובה וחסל סדר בעיטות מחצי מגרש (טוב, כמעט).

אם לא די לכם בהתמכרות למשחק המחשב, עכשיו אתם יכולים לחת את פוטבול מנג'ר איתכם בכיס מכיוון שלמשחק קיימת גרסת מובייל כבר כמה שנים וניתנת להורדה בחנויות של אפל וגוגל. הגרסא אמנם מצומצמת יותר מבחינת ליגות ומספר אופציות נוספות, אך השנה התווספו גם הליגות הדניות והיווניות, שפות חדשות, אפשרות לחנוך שחקנים צעירים, וחוויית המשחק שופרה פלאים על מנת להתאים את חוויית המשחק לסמארטפונים. בנוסף, המשחק ישוחרר גם לקונסולת הנינטנדו סוויץ' בהמשך החודש, ובמהלך השנה לפלטפורמת הסטרימינג של גוגל - סטדיה.

לסיכום

שחקני מנג'ר מנוסים? אין ספק שהמשחק הזה עושה את שלו בצורה הגבוהה ביותר. האיכות,התוספות והמבט של מפתחי המשחק על עולם הכדורגל השתפרה פלאים. המשחק זז בצורה קלה יותר ומעביר המון שעות בכיף. אז אם אתם שחקנים ותיקים או צעירים במשחק, שבו בנחת, תשתיקו את הפלאפון וצאו למסע מרתק בעולם המנג'רים של הכדורגל.

עותק הסקירה התקבל תודות לעדלי יונייטד, היבואנית הרשמית של פוטבול מנג'ר בישראל.