שימו עין: שחקני ליגת העל בפוטבול מנג'ר

רגע לפני המשחק המרכזי, הפרופילים של כוכבי חיפה וב"ש

מתן שקרוב  08.12.19 - 12:01
תחילת כתבהביום שני מחכה לנו בטרנר אחלה משחק לסיים אתו את הסיבוב הראשון של הליגה: מכבי חיפה מגיעה למפגש מול הקבוצה המקומית מב"ש, כאשר 4 נקודות מפרידות בניהן. ניצחון חיפאי יוריד את ההפרש ממכבי ת"א ל-3 ויפיח עוד תקווה באוהדים הירוקים לאור העונה המוצלחת שעוברת עליהם עד עכשיו. ניצחון של הפועל באר שבע - יזניק אותה קדימה חזרה אל המאבק. לקחנו את הפוטבול מנג'ר ויחד איתו, בדקהט פרופילים של שחקני מפתח למשחק הזה. נבחרו ארבעה, שניים מכל קבוצה.

הסבר קצר למי מכם שפחות בקיא במשחק פוטבול מנג'ר: אנשי החקירה בכל מדינה שבה יש ליגה במשחק פוטבול מנג'ר מדרגים את השחקנים על פי צפייה במשחקים ולפעמים גם באימונים כבסיס יכולות של 1-20 כשהמספר 20 הוא כמובן הציון הגבוה ביותר ששחקן יכול לקבל.
נייג'ל האסלביינק, הפועל ב"ש
לטעמי יחד עם בן שהר מדובר בשחקן הכי מסוכן בהפועל ב"ש. הסורינאמי בן ה-29 נותן עד עכשיו עונה נהדרת. שישה שערים יש לו, בישול אחד ויכולת מצויינת להטריד הגנות. האסלבנייק הוא שחקן עם צעד ראשון ותאוצה נפלאים, במנג'ר הציון שלו הוא 15 בנושא הזה. הוא גם חזק מאוד כמובן וגם כאן הוא מקבל 15 במנג'ר עם ציון שהוא אחד מהטובים בליגה. יכולת הכדרור שלו גם היא מקבלת ביטוי, עם ציון 14 מה שאומר שגם ביכולת השליטה בכדור שלו יש הכרה. האסלבנייק אמור להיות החלוץ השני של ב"ש ליד בן שהר, והווא מי שיכול לתת להם לפתוח את המשחק בצורה טובה ואולי להוביל את השחקנים של בכר לניצחון מאוד מאוד חשוב.
דולב חזיזה, מכבי חיפה
ילד הפלא בירוק. הוא כבר לא כל כך צעיר אמנם אבל כל מי שרואה את דולב חזיזה מתחילת השנה הזו במכבי חיפה מתאהב בו לחלוטין: צנוע, כובש (שערים) ומנווט את המשחק של מכבי חיפה יחד עם שרי בצורה נהדרת. ארבעה שערים וארבעה בישולים יש לבחור בן ה-24 שהגיע מבני יהודה וזו לטעמי עוד רק ההתחלה. פרופיל המנג'ר שלו אמנם לא חזק במיוחד, אבל גם שם ניתן לראות את התכונות החזקות שלו בקלות. הוא טכני והציון שהוא מקבל הוא 13, בהחלט מספיק לליגה שלנו. הציון הכי גבוה שלו הוא בבעיטות מרחוק עם 14, דבר שבהחלט יכול וגם עוזר לו במשחקים לפתוח את ההגנות ואז הוא כבר יודע להסתנן ולשים את הכדור ברשת. מבחינה מנטלית ניתן לראות את מוסר העבודה של חזיזה עם ציון 13 במשחק. ואכן, דולב חזיזה לא מפסיק לעבוד ולרוץ לאורך 90 דקות ולא משנה מי היריבה שמולו. זה דבר שנפלא לראות אצלו. מצ'אפ מעניין יהיה לו מול השחקן שיבוא מולו באגף ימין, בן ביטון.
ארנסטס שטקוס- הפועל ב"ש
השוער הליטאי המנוסה של הפועל ב"ש ראוי להזכיר , לא היה אמור להיות בשער שלה בכלל השנה. הוא כבר היה חתום בבית"ר ירושלים, שויתרה עליו וסידרה לב"ש שוער נהדר די בקלות. הניסיון של הליטאי בן ה34 מוכח גם כשוער בנבחרת שלו וגם בישראל שבה שיחק גם בהפועל חיפה ולקח עימה גביע. הוא אמנם עוד לא הצליח לשמור על שער נקי העונה ואפילו היה לו חלק בשערים האחרונים שקבוצתו ספגה בהפסדים שלה, אבל הוא עדיין שוער מצוין.

בפרופיל המנג'ר שלו ניתן לראות את זה בבירור: הוא מאוד אוהב לאגרף את הכדור, והיכולת הזו שלו מזכה אותו בציון 17, שהוא הגבוה ביותר בליגה אצל השוערים. לאחר מכן הרפלקסים המצוינים שלו מזכים אותו בציון 16 שהוא גם אחד מהטובים בליגה בציון הזה. ואין ספק שהוא מוכיח את זה בהצלות שהוא מציל את הפועל ב"ש מספיגה בהרבה מן המקרים. מבחינה מנטלית, היכולת שלו להתמקם בצורה מצוינת ולא לאבד את הריכוז ברורה ולכן הוא מקבל את הציון 14 בקטגוריה הזו . אז להפועל ב"ש יש על מי לסמוך בשער לקראת מחר, השאלה היא איך הוא יתמודד עם ההתקפה המסוכנת של מכבי חיפה.

צ'רון שרי- מכבי חיפה
אחד מהשחקנים הכי מהנים ומיוחדים שנחתו בשנים האחרונות בארץ. לראות אותו משחק זה לרוב תאווה לעיניים עם כמה משחקים מצוינים העונה. עד עכשיו יש להולנדי בן ה-31 חמישה שערים וארבעה בישולים, אבל יותר מזה – יש לו את האהבה והתמיכה הגדולה מאוהדי מכבי חיפה שפשוט מתים עליו. שרי שולט בכדור בצורה נפלאה, לכן הדריבל שלו מקבל ציון 15 ואפשר לראות את יכולת הכידרור שלו בכל משחק ומשחק. גם יכולת הבעיטה מרחוק שלו מקבלת את הציון 15, ויעידו על כך כמה משוערי ישראל.  אבל הציון הכי גבוה שלו מבחינה טכנית, הוא 17 על בעיטת פנדלים. תשאלו את איתמר ניצן שקיבל ממנו פנדל נהדר במשחק המרכזי האחרון שמכבי חיפה הייתה חלק ממנו העונה. הנגיעה הראשונה שלו בכדור גם היא נהדרת ועל זה הוא מקבל ציון 16.

את הסיבה לכך שהוא אחד השחקנים המעניינים שנחתו כאן בישראל אפשר לראות דווקא מבחינה מנטלית: יכולת קבלת ההחלטות שלו גבוהה והוא מקבל 14 בציון הזה, גם קור הרוח שלו מקבל את אותו הציון ואפשר לראות שהוא לא מתרגש כל כך בקלות. היכולת שלו להיות יצירתי, ולעשות דברים בלתי צפויים( התרגום הכי מוצלח שמצאתי לFLAIR)  היא הציון המנטלי הכי גבוה שלו עם 17.  אז אפשר לסמוך על צ'רון שרי שהוא אמור להיות שם עבור מכבי חיפה ברגעים החשובים של המשחק. כל מה שנותר לנו הוא לחכות לשריקת הפתיחה באצטדיון טרנר מחר ב20:15, לראות את שחקני המפתח שסימנו היום ולקוות למשחק אדיר.