הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: נבחרת ישראל ב-eFootball נחשפה

מנכ"ל ההתאחדות: "זה לא טרנד, ניתן לה את כל המשאבים על מנת להצליח ולהעפיל ליורו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.20 - 10:35

ההתאחדות לכדורגל חשפה אתמול בערב בשידור ישיר מערוץ הספורט את נבחרת eFootball ישראל,  שתכלול שישה שחקנים ומאמן, שתתאמן בצורה סדירה ותנהל משחקי ידידות בינלאומיים כמו כל נבחרת אחרת, ותהיה חלק מבית הנבחרות ומההתאחדות לכדורגל הן ברמה הטכנית והן ברמה התדמיתית.

שחקני הפרו אבולושן זכו בתואר לאחר טורניר מקדים במשחק שהתקיים אתמול, וכוללים את מיכאל אסטמן, אמיחי אדרי, ואוראל דניאל - שכבר הספיק לייצג את ישראל באליפות העולם בספורט אלקטרוני השנה. בפיפ"א המצב שונה, והשחקנים נבחרו ע"י מיקומם בטבלת הדירוגים העולמית במשחק: רועי פלדמן - שכבר ייצג את ישראל בטורנירים רשמיים של פיפ"א,  ותמיר לוי ונמרוד הורביץ' - שגם נבחרו להיות שחקני הפיפ"א של בית"ר י-ם. כולם מקהילה פיפ"א הישראלית ומחזיקים ונמצאים בטופ 100 בטבלת הדירוגים. כפי שכבר נחשף בעבר, מאמן הנבחרת הוא ארז גבאי - יוטיובר פיפ"א מוערך בקהילה ושחקן הפיפ"א של בית"ר.

הטורניר כלל גם שחקני כדורגל מהספורט הישראלי שקפצו לבקר ולשחק קצת מול המתמודדים - כמו כוכב מכבי תל אביב יונתן כהן, שחקניות נבחרת ישראל נועה סלימהוג'יץ ומריאן עוואד, ואפילו מנור סולומון שקפץ לבקר. גם אוראל גרינפלד, שופט מדרג העלית של אופ"א קפץ לאירוע, ועבר הסמכה רשמית ע"י עידו ברוש - יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי, בתור שופט eSports על מנת לשפוט במשחקים עתידיים של הנבחרת.

רותם קמר, מנכ"ל ההתאחדות מסר: "אנחנו שמחים להשיק את נבחרת ישראל ב-eFootball. זהו לא טרנד - זוהי מגמה עולמית. או מתייחסים לנבחרת כאל נבחרת לכל דבר ומתכוונים לתת לה את כל המשאבים על מנת להצליח. יש לנו נבחרת אחת על המגרש ואני מקווה שתגיע ליורו, ואני מקווה שגם נבחרת ה-eFootball תצליח לעשות זאת ולהעפיל ליורו 2020 בפרו אבולושן".