נותן בראש: קול אוף דיוטי Warzone

מצב הבאטל רויאל של הסדרה לא מחדש את הנוסחא, אבל דואג לשמור על אקשן מהיר, מהנה ומספק עם טוויסטים יחודיים

מתן בן ישי  15.03.20 - 13:22
תחילת כתבהמאז שקול אוף דיוטי Modern Warfare שיצא השנה הרשת לא הפסיקה להתחרפן ולהריץ שמועות שאקטיוויז'ן תשיק מצב באטל רויאל במשחק החדש. אחריי הכל היא עשתה זאת גם במשחק הקודם ששיחררה - Black Ops 4, כאשר הציגה את מצב Blackout וזכתה לתגובות פושרות. לאחר מס' חודשים והדלפות היום הזה קרה, וקיבלנו את Warzone, ולהפתעם שחקנים רבים (כולל סחבק) המשחק התגלה כמשחק נפרד לחלוטין שמתבסס על המנוע של Modern Warefare והכי חשוב: הוא בחינם!

אז צורך להרחיב יותר מידי: Warzone הוא לא הבאטל רויאל הראשון שתשחקו בו והוא לא ממציא את הנוסחא מחדש, רק משחק איתה קצת. ממש כמו Apex Legends אתם תזנחו עם הקבוצה שלכם, שכוללת אתכם ועוד שני שחקנים (חברים שלכם או רנדומליים) רק שבמקום 100 שחקנים, אתם תהיו 150 שחקנים בזירה שסוגרת לאט לאט עליכם עד שהאחרון מנצח. Warzone כולל מערכת Ping שתאפשר לכם לסמן מיקומים, אוייבים וחפצים כדי שתוכלו לתקשר ביעילות עם הקבוצה, וכבר מיום ההשקה שלו הוא קרוס פלטפורם!

אז איפה הטוויסט של המשחק? במידה ונפלתם מתים במהלך הקרב, אתם תמצאו את עצמכם בתוך הגולאג (לא, לא קבוצת המימז בפייסבוק) - צינוק שמכיל בתוכו שחקנים אחרים שנפלו במפה, ובעצם המשחק ישים אתכם במצב Gunplay מ-Modern Warfare: אתם ועוד מתמודד בזירה קטנטנה עם נשק עד שהאחרון שורד. השורד כמובן, חוזר לזירת הקרב לסיבוב נוסף. במידה ולא זכיתם, החברים שלכם לקבוצה יכולים לקנות אתכם בחזרה לקרב, במידה ויש להם מספיק כסף. מצב משחק נוסף שמעניק טוויסט מהנוסחא הוא Plaunder: מצב שבו מטרתכם העיקרית היא לאסוף כסף, ולרדוף בזירה אחר שחקנים נוספים שמחזיקים שסכום גדול במיוחד ומטרתכם להפטר מהם. במידה ותצליחו, אולי תשיגו את הכסף שלו, אך זה יהפוך גם אתכם למטרה מיוחדת.

ברחבי המפה פרוסות מס' תחנות רכישה, שם תוכלו לקנות ציוד: ריפוי למצב שבו אתם נופלים ואין חבר לקבוצה שירים אתכם, או מסיכות גז שיעזרו לכם לשרוד את ענן הרעל שסוגר על הזירה. זה מאוד מספק לבוא לקרב מוכן, ולצאת ממנו כשאתם ניצחתם. מה שבטוח, שמפת המשחק - Verdansk, מפורטת ומלאה במספיק איזורים מגוונים ובמבנים שניתן להכנס אליהם ולמצוא שלל ומקומות להתבצר בהם טקטית ולנשום לרגע.

כל מי ששיחק ב-Modern Warfare האחרון יודע טוב מאוד למה לצפות ממערכת הקרב: היא חלקה ומהירה ורספונסיבית כמו שקול אוף דיוטי יודע להיות, ואין ספק ששחקנים של הסדרה ירגישו בבית מהר מאוד. אם יש דבר אחד שבאמת לא הצלחתי להנות ממנו, היא השליטה על הרכבים, אבל מתרגלים בסופו של דבר וזה לא סוף העולם.

 

תראו, אני רוצה לשמור על גישה חיובית ולומר שהכל טוב ויפה, אבל האמת היא כזו: במהלך הסופ"ש אני וחבר ניסינו לשחק ביחד, ובתור שני שחקני PC, הבאטל.נט (הקליינט של אקטיוויז'ן-בליזארד) פשוט לא נתן לנו להתחבר למשחק משותף. הבאטל.נט לא זיהה אותי כשחקן מחובר, ואותו הדבר אצל השחקן השני - משמעות הדבר שלא הצלחנו להזמין אחד את השני למשחק, ולאחר כמה שעות טובות של תסכול נפלה ההבנה שמשחק ביחד לא יהיה, ונגזר עליי לכתוב את הביקורת על סמך אנשים רנדומליים שאיתם אני אשחק ברשת.

אם ציינתי לחיוב את אקטיוויז'ן בהתחלה, עכשיו אני חייב לומר שאני פשוט שונא את ההתנהלות הזו: Warzone הוא אולי משחק חינמי, אבל Modern Warfare (שעלה כסף להזכירכם) עשה לנו את אותן בעיות בדיוק, ולקח זמן עד שהעניין נפתר.

לסיכום
אקטיוויז'ן למדה מכל הבאטל רויאלים שבאו לפני, השכילה ללמוד מהם מה עובד ומה לא, וניסתה ליצור את הטוויסט הייחודי שלה על הנוסחא. אני אמנם לא שחקן הבאטל רויאלים האדוק ביותר, אבל החברה יצרה חוויה מהנה ואינטנסיבית שאני בטוח שתמשוך אליה קהל עצום של שחקנים ותתן פייט לשאר הבאטל רויאלים שקיימים היום.