מנכ"ל Take-Two במתקפה על גוגל סטדיה

המפיצה של משחקי NBA 2K ו-GTA לא התרשמה במיוחד מפלטפורמת הסטרימינג החדשנית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.20 - 15:26

תגיות: Stadiatake twoסטדיה

תחילת כתבהפלטפורמת הסטדיה של גוגל (שאמנם לא הגיעה לארץ) הייתה מלאת הבטחות: השחקנים יוכלו לשחק מכל מכשיר התומך בדפדפן כרום לשחק ברשת דרך סטרימינג, כאשר המשחק משוחק דרך חוות שרתים ולא דרך המכשיר עצמו, כך ששחקנים לא יצטרכו להתחשב בדרישות מערכת ומערכות הפעלה, ויוכלו לשחק בכל רגע נתון דרך חיבור לאנטרנט. למרות כל אותן הבטחות, התגובה הכוללת לאותה טכנלוגיה של העתיד הביאה איתה תגובות פושרות במקרה הטוב, שטענו שאמנם מדובר בפרצת דרך - אך אנחנו עוד לא שם.

גם שטראוס זלניק, מנכ"ל חברת Take-Two Interactive, שמפיצה את המשחקים שלה תחת השם 2K (מותג NBA 2K המוכר והאהוב, סדרת בורדלרנדס, משחקים של חברת רוקסטאר והרשימה עוד ארוכה) התראיין לאחרונה ויצא במתקפה כנגד הקונסולה, כאשר טען שגוגל הבטיחה הבטחות שלא יכלה לעמוד בהן. Red Dead Redemption 2 למשל, זמין בין השאר גם לפלטפורמת הסטדיה, ולאחר שזלניק התנסה במשחק דרך אותה פלטפורמה, לא התרשם במיוחד: "אני חושב שהיו פה הבטחות מנופחות לגביי מה שהטכנולוגיה מסוגלת לספק, וחלק מהצרכנים התאכזבו כתגובה". הערה זו כנראה נאמרה בתגובה על כך שגוגל טענה שמשחקים ירוצו ברזולוציות 4K ועל 60 פריימים לשנייה, בזמן שבפועל זה לא מה שהתרחש על המסך.

זלניק אמנם טען שההשקה של סטדיה הייתה איטית, אך החברה תמשיך להפיץ משחקים דרך הפלטפורמה, אך הוא חושש שקהל הגיימרים שמעוניינים לשחק אך לא מחזיקים בקונסולה - קטן יותר ממה שנדמה לנו: "בכל פעם שאתה מרחיב את ההפצה שלך, אתה מרחיב גם את קהל היעד שלך - בדיוק בגלל זה תמכנו בשיחרור שלושה כותרים שונים לפלטפורמת הסטדיה, ואנו נמשיך לעשות זאת כל עוד המודל העסקי יהיה הגיוני. אני מאמין שככל שהזמן יעבור, סטרימינג יעבוד כראוי. האמונה שסטרימינג למשחקים ישנה את התפיסה של התעשייה נבע מתוך חשיבה שיש קהל עצום של שחקנים שמעוניין לשחק ולשלם על כך, אך לא מחזיקים בבעלותם קונסולה. אני לא בטוח שזה מה שקורה בפועל".