הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנכ"ל סטים: "האקס בוקס פשוט טוב יותר"

גייב ניול, מייסד הפלטפורמה הדיגטלית וחברת Valve חושב שקונסולת ה-Series X טובה יותר מהפלייסטיישן 5

מתן בן ישי
מתן בן ישי  29.07.20 - 08:09
תחילת כתבה

כאשר זה מגיע אל בחירת קונסולת הדור הבא, נראה שלכל אחד יש דעה והעדפה אישית איזו קונסולה חזקה יותר, וגם לגייב ניול - מנכ"ל חברת Valve שבבעלותה פלטרפומת סטים. נראה שגייב (שגם הקים את החברה ואת הפלטפורמה הדיגיטלית) קובע בנחרצות שהקונסולה המועדפת עליו בדור הבא היא דווקא של יריבתו משכבר הימים - מיקרוסופט.

גייב, ששוהה בניו זילנד כבר תקופה ארוכה עם משפחתו בניו זילנד ללא יכולת לעזוב את המדינה עקב התפרצות מגיפת הקורונה, התראיין בתכנית אירוח בשם The Project, וכאשר נשאל איזו קונסולה הוא חושב שטובה יותר, הוא עונה בנחרצות: "האקס בוקס". המנחה המופתעת שאלה מדוע, וגייב השיב "מכיוון והיא פשוט טובה יותר".

נראה שהקהל ציפה לתשובה קצת יותר מפורטת, לכן גייב המשיך והסביר: "אני לא מושקע במירוץ הזה, ואנחנו מבצעים את הפיתוח על המחשבים האישיים שלנו, אך אם הייתי צריך לבחור - הייתי הולך על האקס בוקס".

 

למרות שהתשובה של גייב עלולה להכעיס רבים, חשוב לזכור כי בעוונותיו הוא מגיע מעולם המחשב האישי, לכן הוא מדבר מתוך הערכה טכנולוגית, ומתייחס בעיקר לחומרה של הקונסולות. על הנייר, הקונסולה של מיקרוסופט בעלת חומרה חזקה יותר מזו של סוני, אך היתרון שיהיה למתחרה בדור הבא הוא דווקא מעבד ה-SSD ויכולת קריאת הנתונים המהירה שלו.

גם סוני וגם מיקרוסופט חשפו את התכניות שלהן, ונראה ששתי החברות הולכות בכיוונים שונים בדור הבא. סוני תמשיך למכור את הקונסולה ולפתח משחקים אקסקלוסיביים בראש ובראשונה, בזמן שבמיקרוסופט, קונסולת ה-Series X נמצאת בעדיפות שנייה. החברה מעוניינת להנגיש כמה שיותר משחקים לכמה שיותר שחקנים דרך פלטפורמות שירות בתשלום כמו ה-Game Pass או פרוייקט הענן הקרב, ה-xCloud.