הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גם למובייל מגיע: Game Pass מקבל תאריך

שירות הזרמת המשחקים השאפתני של מיקרוסופט ישוחרר ב-15 לספטמבר, ויספק לגיימרים הניידים גישה לספריה הכוללת יותר מ-100 משחקים המתעדכנת באופן קבוע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.20 - 10:53
תחילת כתבהשירות המשחקים בתשלום של מיקרוסופט, ה-Game Pass מקבל תאריך השקה גם למובייל: ה-15 בספטמבר השנה. הפרוייקט השאפתני של החברה יאפשר לנרשמים לקבל גישה לספריה המכילה יותר מ-100 משחקים, ולשחק גם באמצעות הטלפוניים הסלולריים באמצעות פרוייקט הענן של החברה, ה-xCloud.
ספריית ה-Game Pass כוללת בתוכה גם את המשחקים האקסקלוסיביים של מיקרוסופט, כמו סדרות Halo, או Gears of War, ואלו שעתידיים לצאת בחודשים הקרובים יהיו זמינים כבר ביום ההשקה שלהם. השירות זמין כבר זמן מה לשחקני המחשב האישי וקונסולת האקס בוקס Series X, והקהילה ברשת חיבקה את השירות וקיבלה אותו בזרועות פתוחות לאחר שהוכיח את עצמו כאחד המודלים בתשלום המשתלמים ביותר עבור השחקנים. נכון להיום השירות כולל בתוכו יותר מ-10 מליון משתמשים פעילים.

השירות יושק תחילה ב-22 מדינות שונות, ביניהן ניתן למצוא מין הסתם את ארה"ב ואנגליה, או איטליה, ספרד ודרום קוריאה, אך לצערנו הרב לא את ישראל. השירות צפוי להתרחב לעוד מדינות בעולם בהמשך.

האפשרות לבצע סטרימינג בצורה יעילה ומוצלחת שלא פוגעת בחוויית המשחק היא אחת מהשאיפות של מיקרוסופט בעתיד. אפשר לומר ש"מלחמת הקונסולות" הגיע לקיצה בצורה שאנו מכירים אותה, מכיוון ומיקרוסופט החליטה להשקיע יותר בשירותים הקבועים שתציע למשתמשים, מאשר חומרה ומשחקים אקסלוסיביים שיאלצו לרכוש.

גם גוגל ניסתה לפתח שירות דומה, אך ענן המשחקים שלה העונה לשם "Stadia" לא זכה להצלחה מאסיבית בעולם וקיבל ביקורות פושרות במקרה הטוב. מעניין לראות האם שירות הסטרימינג של מיקרוסופט יצליח היכן שגוגל נכשלו. סביר מאוד להניח שכן, מכיוון ובניגוד למתחרה - היא מגיעה מעולם הגיימינג לאחר נסיון של שנים ובסיס קהילתי ענק ומבוסס.