הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האם נצטרך להחליף שוב את השלטים בפלייסטיישן 5?

סוני מבהירה מה יעשו השחקנים עם כל הציוד שרכשו ובדרך כלל נשאר מאחור במעבר לקונסולות הדור הבא

מתן בן ישי
מתן בן ישי  06.08.20 - 10:04
תחילת כתבהבכל דור ודור ולכל אורך החיים של כל קונסולה, אוספים השחקנים מספיק אביזרים מלווים ושלטים נוספים. ברוב המקרים, אותם אביזרים ותוספים נזרקים לפח מכיוון והדור הבא אינו תומך באותו ציוד שנקנה בכמה מאוד אם לא אלפי שקלים. לפחות כך זה היה במעבר בין הפלייסטיישן 3 וה-4 ובקונסולות אחרות לאורך השנים. כעת החברה מבהירה את העניינים בבלוג הרשמי שלה ומסבירה אילו אביזרים יהיו תקפים גם בדור הבא עם המעבר לפלייסטיישן 5.

בתור התחלה: שחקנים יוכלו להשתמש בשלטי ה-PS4 שלהם גם בדור החדש, אך רק על משחקים שיצאו לאותה קונסולה. זאת אומרת שהשלטים הישנים לא יהיו שמישים במשחקים של הדור החדש. למרות שמדובר בהחלטה שעשוייה לעצבן שחקנים רבים, חשוב להבין כי השלטים החדשים יכללו טכנולוגיה שונה לחלוטין ומציעים פונקציות שלא אפשריות בדור הישן, ומשחקים רבים נשענים על אותן פונקציות על מנת להעביר חוויית משחק שונה ממה שקיבלנו עד היום.

ומה עם חומרת הצד השלישי? כל מוצר שקיבל חותמת רשמית של חברת סוני צפוי לתפקד באותה דרך, ויפעל רק על משחקים של הדור הישן. מדובר גם בבקרי נהיגה או אפילו בקרי ארקייד שמשמשת את קהילת שחקני המכות. בסוני מבהירים: "אנו לא יכולים להבטיח כי כל חומרה שבבעלותכם אכן תתמוך בפלייסטיישן 5. אנו מציעים לבדוק עם היצרנים האם בכוונתם לבצע תמיכה עתידית". זאת אומרת שהגישה הכללית של סוני היא "זה אמור לעבוד, אך אל תבואו אלינו בטענות אם זה לא".

ומה עם חומרת המציאות המדומה של סוני? ובכן, קסדת ה-PSVR יחד עם המצלמה וכל האביזרים בעלי חיישני תנועה יעבדו כראוי. המצלמה לעומת זאת, תזדקק למתאם מיוחד לקונסולה, אך בסוני הבטיחו כי הוא יסופק בחינם. חברת מיקרוסופט הכריזה גם היא על צעד דומה, וטענה כי כל הבקרים והאביזרים הנלווים שלה יהיו זמינים בקונסולת האקס בוקס Series X, כולל שלט ה-Adpative שמיועד לגיימרים בעלי נכויות ומוגבלויות.