הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הצרכנים מרוויחים: הדיל של סוני בדור הבא

החברה פנתה אל המפתחות עבור תכנים בלעדיים לפלייסטיישן 5, אך ברשת זועמים. מה אתם חושבים? ענו על הסקר

מתן בן ישי
מתן בן ישי  10.08.20 - 12:07
הקרב על ליבם של הגיימרים בדור הבא ממשיך בכל הכוח. גם סוני וגם מיקרוסופט חשפו בגדול את התכניות שלהן ומה השחקנים ירוויחו בכל קונסולה. כעת, העיתונאי אימרן קהאן, שהיה העורך הראשי של מגזין הגיימינג Game Informer, חושף בפורומים של האתר Resetera כי סוני העלתה הילוך, ופנתה אל מפתחות צד שלישי בתעשייה על מנת לחתום עימם על חוזי בלעדיות לקראת הכניסה לדור הקונסולות הבא.

אימרן ציין כי סוני פנתה לכל אותן מפתחות שהיא אינה מחזיקה בבעלותה, והציעה להן חוזים בלעדיים. אותם חוזים כוללים תכנים אקסקלוסיביים שישווקו רק עבור קונסולת הפלייסטיישן 5 בדור הבא. למעשה כבר עסקה ראינו עסקה כזו מתממשת ממש בשבוע שעבר, כאשר הוכרז כי דמותו של ספיידרמן תהיה דמות בלעדית לסוני במשחק Marvel's Avengers. גם משחקים כמו Godfall מפותחים ע"י חברות צד שלישי והם יהיו אקסקלוסיביים לפלייסטיישן 5. לפי אמרן, המונח "בלעדי לסוני" הולך להיות מונח שעוד נשמע רבות לאורך כל הדור הבא.

אימרן כמובן לא שוכח לציין את מיקרוסופט, וטוען כי החברה פנתה גם היא אל המפתחות בהצעה דומה, אך לא הייתה מוכנה להשוות את המחירים לאלו שסוני הציעה. אימרן מציין כי לא היה מדובר בקמצנות מצד החברה, אך סוני כבר הציעה מחיר ראשוני גבוה מלכתחילה, כזה שלא בהכרח ניתן להתמקח איתו.

"סוני פנתה לכל מפתחת צד שלישי והציעה להן עסקאות. חלקן כללו שיחרור משחקים משחקים בלעדי, חלקן כללו רק תוכן בלעדי לקונסולה. זה לא שמיקרוסופט לא הייתה מוכנה להציע להן הצעות משלה - איך מכיוון וסוני הציעה מחירים גבוהים עוד מההתחלה, במיקרוסופט לא היו מעוניינים להשוות. בדור הבא הצרכנים הולכים לשמוע הרבה את המונחים 'היתרון של פלייסטיישן' או 'בלעדי לסוני'".

סוני עוד לא סיפקה הצהרה רשמית בנושא, אך בהתאם לקמפיין השיווקי שסיפקה עד עכשיו לגבי המשחקים הבלעדיים ותוכן הקונסולה, סביר להניח שלא מדובר בשמועה לא מבוססת. למרות ששחקני הסוני ישמחו על הידיעה, הגיימרים של הקונסולות האחרות מרוצים קצת פחות.

סוני יוצרת בלעדיות בכך שהיא משלמת למפתחות שלא יעבדו עם המתחרות, ולמרות שמדובר בצעד תקין וחוקי - לטענת צרכנים רבים מדובר בצעד מלוכלך. המצב יוצר בלעדיות בצורה מלאכותית, ורבים השוו את המהלך של סוני למה שעשתה חברת אפיק עם החנות הדיגיטלית שלה, כאשר החלה לשלם למפתחות עבור תכנים ומשחקים בלעדיים על מנת לפתוח בתחרות מול פלטפורמת סטים. מה אתם חושבים על המהלך של סוני? ענו על הסקר ושתפו אותנו בתגובות >>>